تیم بروکلین نتز (Brooklyn Nets) تیم بسکتبال آمریکایی است که در منطقه بروکلین نیویورک واقع شده است.

بروکلین نتز

این تیم در تقسیم بندی تیم های NBA در منطقه آتلانتیک (اقیانوس اطلس) کنفرانس شرق قرار دارد.

تیم نتز به همراه تیم بسکتبال نیویورک نیکس،دو تیم شهر نیویورک در لیگ ان بی ای هستند.باشگاه بسکتبال نتز در سال ۱۹۶۷ با نام New Jersey Americans تاسیس شد و در ایالت نیوجرسی قرار داشت.

همانند بسیاری از تیم های NBA،این تیم نیز جابجایی های زیادی در شهر های مختلف آمریکا داشته است.

اعضای این تیم در سال های اولیه جابه جایی زیادی داشتند؛در سال ۱۹۶۸ به Long Island مهاجرت کردند و در رقابت های مختلفی با نام نیویورک نتز شرکت کردند.

پیش از ادغام لیگ های بسکتبال ABA و NBA در سال ۱۹۷۶،این تیم توانست دو قهرمانی لیگ ABA را به دست آورد. نتز در سال ۱۹۷۷ به شهر نیوجرسی بازگشت و نامش را به نیوجرسی نتز تغییر داد.

این تیم در مدت حضورش در ایالت نیوجرسی شاهد شکست های و پیروزی های مختلفی بود.نقطه اوج پیروزی های این تیم در ایالت نیوجرسی،راهیابی به فینال NBA در دو فصل متوالی ۲۰۰۱-۲۰۰۲ و ۲۰۰۲-۲۰۰۳ بود.

تیم نتز پس از ۳۵ سال بازی در نیوجرسی در سال ۲۰۱۲ دوباره به نیویورک بازگشت تا بازی های خانگی خود را در ورزشگاه جدیدش با نام بارکلیز سنتر برگزار کند.

نام این تیم نیز پس از این جا به جایی از نیوجرسی نتز به بروکلین نتز تغییر کرد. از بازیکنان بزرگ این تیم می توان به جولیوس اروینگ و Dražen Petrović اشاره کرد.

کنفرانس

کنفرانس شرق

منطقه

آتلانتیک

سال تاسیس

۱۹۶۷

تاریخچه

سال ۶۷ تا ۶۸ New Jersey Americans-سال ۶۸ تا ۷۷ New York Nets-سال ۱۹۷۷ تا ۲۰۱۲ New Jersey Nets-سال ۲۰۱۲ تا امروز Brooklyn Nets

ورزشگاه

Barclays Center

شهر

بروکلین ایالت نیویورک

رنگ لباس

مشکی،سفید

مالکان

Mikhail Prokhorov,Bruce Ratner

مدیر کل

Billy King

سرمربی

Lionel Hollins

نام تیم دسته دو

Springfield Armor

افتخارات

۲ قهرمانی ای بی ای-۲ قهرمانی کنفرانس-۶ قهرمانی منطقه

شماره های بازنشسته

۳-۴-۵-۲۳-۲۵-۳۲-۵۲