تیم شیکاگو بولز (Chicago Bulls) تیم حرفه ای بسکتبال NBA است که در شهر شیکاگو ایالت ایلینویز قرار دارد و در تقسیم بندی تیم های NBA در منطقه مرکزی کنفرانس شرق قرار دارد.

شیکاگو بولزبولز در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده است و بازی های خانگی خود را در ورزشگاه یونایتد سنتر (United Center) انجام می دهد. این تیم به خاطر قهرمانی های پی در پی در دهه ۹۰ در NBA شناخته شده است.

شیکاگو بولز در سالهای دهه ی ۹۰ موفق به کسب ۶ قهرمانی شده است.

تمام مقام های قهرمانی این تیم با رهبری مایکل جردن، اسکاتی پیپن و سرمربی گری فیل جکسون به دست آمده است. در سه قهرمانی متوالی اول این تیم بازیکنانی مثل Bill Cartwright,Horace Grant,John Paxson و B.J. Armstrong در ترکیب تیم حضور داشتند و در قهرمانی های سه گانه دوم نیز بازیکنان بزرگی چون Luc Longley, Steve Kerr, Ron Harper, Toni Kukoč و Dennis Rodman در این تیم بازی می کردند.

شیکاگو بولز در فصل ۹۵-۹۶ موفق شد ۷۲ بازی از ۸۲ بازی فصل عادی را با پیروزی پشت سر بگذارد و با ثبت این رکورد، در تاریخ NBA تنها تیمی باشد که در یک فصل در ۷۰ مسابقه یا بیشتر پیروز بوده است. بازی های تماشایی این تیم در دهه ۹۰ به محبوبیت لیگ ان بی ای در سراسر جهان کمک کرد.

قهرمانی این تیم در سال ۹۸ که آخرین قهرمانی آنها بود، پربیننده ترین بازی های فینال در تاریخ NBA است.این تیم در ۶ بار حضور خود در فینال NBA هیچگاه بازنده نبوده است. این تیم پس از تیم های بوستون سلتیکس و لس آنجلس لیکرز، با ۶ قهرمانی سومین تیم پرافتخار ان بی ای است.

طبق گزارش موسسه فوربز در سال ۲۰۱۳، ارزش تقریبی این باشگاه ۱ میلیارد دلار است که سومین تیم با ارزش لیگ NBA محسوب می شود. همچنین درآمد این تیم در سال ۲۰۱۳ حدود ۵۲٫۲ میلیون دلار تخمین زده شده است.

مایکل جردن،اسطوره NBA و درک رز در زمان عضویت در شیکاگو بولز در مجموع ۶ بار برنده جایزه MVP شده اند که ۵ بار آن متعلق به Michael Jordan است.

کنفرانس

کنفرانس شرق

منطقه

مرکزی

سال تاسیس

۱۹۶۶

تاریخچه

سال ۶۶ تا امروز شیکاگو بولز

ورزشگاه

یونایتد سنتر

شهر

شیکاگو ایالت ایلینویز

رنگ لباس

قرمز،مشکی،سفید

مالک

Jerry Reinsdorf

مدیر کل

Gar Forman

سرمربی

Fred Hoiberg

نام تیم دسته دو

Iowa Energy

افتخارات

۶ قهرمانی ان بی ای-۶ قهرمانی کنفرانس-۹ قهرمانی منطقه

شماره های بازنشسته

۴-۱۰-۲۳-۳۳