چابک سازی به سبک طباطبایی! / بازگشت کمیتۀ استان‌ها به فدراسیون بسکتبال

فدراسیون بسکتبال

مسئول کمیته امور استان‌های فدراسیون بسکتبال بعد از 7 ماه حذف و بلاتکلیفی در این کمیته منصوب شد!

سایت خانه بسکتبال ایران –  کمیته‌های فدراسیون بسکتبال هر چند وقت یک بار تغییر می‌کنند که این مسأله بر بی ثباتی کمیته‌ها در این فدراسیون دامن زده است.

فدراسیون بسکتبال در سه سال گذشته با ریاست رامین احمدی طباطبایی روال منظمی در کمیته‌ها و بخش‌های میانی اداره کننده این فدراسیون نداشته است.

کمیتۀ مسابقات و داوران فدراسیون بسکتبال رکورددار تغییرات است.

این کمیته تاکنون مسئولانی از جمله واحدی‌پور، آبکاریان، سیفی‌زاده و در حال حاضر فرهاد زحمتکش را به خود دیده است که گفته می‌شود مسئول جدید نیز به دلیل بازنشستگی باید این پست را ترک کند.

اما یکی دیگر از کمیته‌های بی ثبات فدراسیون، کمیتۀ امور استان‌هاست.

این کمیته ابتدا با حمید گرامیان رئیس هیئت بسکتبال استان سمنان از دورۀ مشحون تا چند ماه بعد از ریاست طباطبایی فعالیت داشت. بعد از کنار گذاشته شدن گرامیان توسط طباطبایی، وی ریاست استان را هم در رقابت با نامزد جدید هیئت سمنان از دست داد.

میثم علیپور رئیس هیئت بسکتبال کهگیلویه و بویراحمد دومین مسئول این کمیته بود که با حکم طباطبایی، امور استان‌ها را به دست گرفت. وی آذر ماه 1397 آمد اما در تیرماه 1399 بعد از اعتراض به دخالت‌های برخی افراد، از فدراسیون رفت.

نکتۀ جالب در همان روزها، واکنش طباطبایی به یک صندلی در فدراسیون او بود که گفت «فدراسیون بسکتبال برای چابک سازی کمیته امور استان‌ها را حذف کرده است»!

دیروز بعد از گذشت 7 ماه از چابک سازی به سبک طباطبایی، وی در حکمی فریدون رئیسی، رئیس هیئت بسکتبال استان فارس را به عنوان سرپرست کمیتۀ امور استان‌های فدراسیون بسکتبال برگزید.

رئیسی که بازنشسته و به گفته بسیاری از اهالی بسکتبال فارس کارنامۀ قابل دفاعی ندارد با وجود پایان یافتن دورۀ چهار سالۀ ریاستش هنوز بر مسند کار است.

با حذف دو مسئول قبلی و حذف و بلاتکلیفی چند ماهه امور استان‌ها در فدراسیون بسکتبال، معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار این کمیته با مسئول جدید بازنشسته آن است.

 

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال ایران را در بخش بالای سبد، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید