بسکتبال باشگاههای ایران / یاد ایام با جمشیدی و زندی

بسکتبال باشگاههای ایران / یاد ایام با جمشیدی و زندی

سایت خانه بسکتبال ایران – محمد جمشیدی و ایمان زندی دو ستارۀ کنونی و سابق تیم ملی بسکتبال ایران با به نمایش گذاشتن عملکرد انفرادی، یاد بازی‌ها درخشان ستاره‌های بسکتبال ایران را در سال‌های گذشته تازه کردند.

مدت‌هاست بسکتبال ایران بیشتر شاهد امتیازآوری بازیکنان خارجی تیم‌هاست اما این دو ستاره به اتفاق بازیکنانی چون صمد نیکخواه بهرامی و مهدی کامرانی، ارسلان کاظمی، محمد حسن‌زاده و سعید داورپناه، همچنان یاد درخشش نسل طلایی بسکتبال ایران را تازه می‌کنند.

شهرداری گرگان 86

آویژه صنعت پارسا مشهد 79

بسکتبالیست‌های تیم گرگانی در ادامۀ پیروزهای متوالی خود در بسکتبال مردان باشگاههای ایران این بار آویژه صنعت پارسا مشهد را با نتیجه 86 بر 79 شکست دادند.

تیم شهرداری گرگان با ترکیب شروع کنندۀ محمدسینا واحدی، نوید رضائی‌فر، محمد جمشیدی، مایک رستم‌پور و کیوان ریاعی در مقابل ترکیب آغازین آویژه صنعت؛ با مبین شیخی، ایمان زندی، الکساندر پونجاویچ، صالح فروتن و نیکولا ماراویچ به میدان آمد.

بازی 11 بر 2 تیم مشهدی نوید یک بازی خوب را می‌داد که با امتیازآوری پانجاویچ، فروتن، ماراویچ و زندی آغاز شد. وقت استراحت و تغییراتی در ترکیب تیم شهرداری از جمله بازی خوب چند دقیقه‌‌ای اشکان جعفری اختلاف را با نتیجۀ 16 – 12 کم کرد اما برندۀ وقت اول تیم مشهدی بود. 26 – 20.

به غیر از خطای غیرورزشی مایک رستم‌پور روی پونجاویچ، پرتاب‌های مؤفق از سوی بازیکنان دو تیم، بازی زیبایی را در وقت دوم به نمایش گذاشت و نتیجۀ   در پایان نیمه 42 – 42 شد.

با دومین خطای غیرورزشی رستم‌پور در وقت سوم بر روی مبین شیخی، داوران بازیکن تیم شهرداری را از زمین اخراج کردند. بازی تا عدد 51 مساوی پیش رفت و درخشش زندی برای آویژه صنعت نتیجه را تا پایان وقت سوم 64 – 62 به سود این تیم رقم زد.

رضایی‌فر با پرتاب سه امتیازی در کوارتر پایانی زنگ خطر را به صدا درآورد. زندی باتجربه این سه امتیازی تیم شهرداری را پاسخ داد.

پرتاب پانجاویچ برای آخرین بار در این بازی تیم مشهدی را 72 – 68 پیش انداخت اما واحدی و بوستانیان به اتفاق نجفی برتری را با حساب 72 – 75 شهرداری عوض کردند. فول گل جمشیدی با پرتاب اضافه قدرت حملات تیم گرگانی را به رخ کشید.

باز هم جمشیدی و بوستانیان گلزنی کردند و در مقابل تعداد حملات کم اثر آویژه صنعت، این تیم شهرداری بود که با 7 امتیاز اختلاف به برتری رسید.

محمد جمشیدی با 23 امتیاز و کارایی 27 بهترین بازیکن میدان شد.

ایمان زندی با 26 امتیاز و کارایی 24 دومین بازیکن برتر بود.

بسکتبال باشگاههای ایران / یاد ایام با جمشیدی و زندی

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال ایران را در بخش بالای سبد، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید