تیم ساکرامنتو کینگز (Sacramento Kings) تیم بسکتبال آمریکایی است که در شهر ساکرامنتو ایالت کالیفرنیا قرار دارد.

ساکرامنتو کینگزاین تیم در تقسیم بندی NBA در منطقه پاسیفیک کنفرانس غرب واقع شده است.تیم بسکتبال سکرامنتو کینگز در سال ۱۹۲۳ تاسیس شده است و سال ۱۹۴۸ به لیگ NBA پیوسته است.بازی های خانگی این تیم در سالن Power Balance Pavilion برگزار می شود.

تاریخچه تیم کینگز به یکی از تیم های نیمه حرفه ای شهر راچستر ایالت نیویورک در اوایل سال ۱۹۲۰ میلادی باز می گردد که آنها را به یکی از قدیمی ترین تیم های بسکتبال NBA تبدیل کرده است.

این تیم در سال ۱۹۴۵ و با نام Rochester Royals به لیگ NBL (لیگ ملی بسکتبال) پیوست.سپس در سال ۱۹۴۸ عضوی از لیگ BAA شد.سرانجام در سال ۱۹۴۸ و با ادغام دو لیگ بالا و تشکیل لیگ NBA به عضویت این لیگ در آمد.

اگرچه این تیم در زمین بسکتبال اغلب موفق بود،اما آنها در بازار نسبتا کوچک شهر راچستر با مشکلات اقتصادی و گردش مالی مواجه بودند که باعث شد این تیم در سال ۱۹۵۷ به شهر سینسیناتی ایالت اوهایو نقل مکان کند.

پس از چند نقل مکان دیگر،تیم کینگز سرانجام در سال ۱۹۸۵ به شهر ساکرامنتو منتقل شد.

از افتخارات این باشگاه می توان به قهرمانی لیگ NBL در سال ۱۹۴۶ و قهرمانی لیگ NBA در سال ۱۹۵۱ اشاره کرد.همچنین Vlade Divac،بازیکن صربستانی این تیم که جزو بازیکنان تالار مشاهیر بسکتبال نیز هست از سال ۹۸ تا ۲۰۰۴ در این تیم بازی کرده است.

کنفرانس

کنفرانس غرب

منطقه

پاسیفیک

سال تاسیس

۱۹۲۳

تاریخچه

سال ۲۳ تا ۴۲ Rochester Seagrams-سال ۴۲ تا ۴۸ Rochester Eber Seagrams-سال ۴۸ تا ۵۷ Rochester Royals-سال ۵۷ تا ۷۲ Cincinnati Royals-سال ۷۲ تا ۷۵ Kansas City-Omaha Kings-سال ۷۵ تا ۸۵ Kansas City Kings-سال ۸۵ تا امروز Sacramento Kings

ورزشگاه

Power Balance Pavilion

شهر

ساکرامنتو ایالت کالیفرنیا

رنگ لباس

ارغوانی،مشکی،نقره ای،سفید

مالک

Vivek Ranadivé

مدیر کل

Vlade Divac

سرمربی

George Karl

نام تیم دسته دو

Reno Bighorns

افتخارات

۱ قهرمانی ان بی ال-۱قهرمانی ان بی ای-۱ قهرمانی کنفرانس-۳ قهرمانی منطقه

شماره های بازنشسته

۱-۲-۴-۶-۱۱-۱۲-۱۴-۱۶-۲۱-۲۷-۴۴