تیم لس آنجلس کلیپرز (Los Angeles Clippers) تیم بسکتبال حرفه ای لیگ NBA است که در شهر لس آنجلس ایالت کالیفرنیا واقع شده است.

لس آنجلس کلیپرز

این تیم در تقسیم بندی NBA در منطقه پاسیفیک کنفرانس غرب قرار دارد.بازی های خانگی آنها در سالن استیپلز سنتر برگزار می شود.

این سالن به صورت مشترک توسط دیگر تیم ان بی ای یعنی لس آنجلس لیکرز،تیم لس آنجلس اسپارکس در لیگ زنان ان بی ای و تیم لس آنجلس کینگز در لیگ هاکی مورد استفاده قرار می گیرد.

این تیم ابتدا با نام Braves (شجاع ها) تاسیس شد و در شهر بوفالو ایالت نیویورک قرار داشت.بعد از آن به شهر سن دیگو و پس از آن نیز به لس آنجلس نقل مکان کرد اما در این مدت نتوانست موفقیتی در فصل عادی یا پلی اف کسب کند.

به دلیل مقایسه های نه چندان منصفانه این تیم با تیم پر افتخار لیکرز،کلیپرز غالبا به عنوان نمونه یک بازنده همیشگی در ورزش حرفه ای آمریکا شناخته می شود.

کلیپرز پس از نقل مکان به لس آنجلس در سال ۱۹۸۴ به عنوان شریک جدید لیکرز در بازار بسکتبال لس آنجلس شناخته شد و در سال ۱۹۹۹ در استفاده از سالن بسکتبال نیز،شریک این تیم قدیمی شد.

در اوایل سال ۲۰۱۰ با جذب بازیکنان کلیدی چون بلیک گریفین و کریس پاول،شانس به این تیم رو کرد و آنها در سال ۲۰۱۳ توانستند اولین قهرمانی منطقه در تاریخ خود را کسب کنند و برای نهمین بار به مرحله پلی آف لیگ راه یابند.

کلیپرز در این سال برای پنجمین بار بازی های فصل را با رکورد بهتری نسبت به لیکرز به اتمام رساند و برای دومین بار از سال ۱۹۸۴ سری بازی های فصل عادی مابین این دو تیم به سود کلیپرز پایان یافت.

از دیگر بازیکنان شاخص این تیم می توان به آدرین دانتلی،باب مک ادو و بیل والتون اشاره کرد.

کنفرانس

کنفرانس غرب

منطقه

پاسیفیک

سال تاسیس

۱۹۷۰

تاریخچه

سال ۷۰ تا ۷۸ با نام Buffalo Braves-سال ۷۸ تا ۸۴ با نام San Diego Clippers-سال ۸۴ تا امروز Los Angeles Clippers

ورزشگاه

Staples Center

شهر

لس آنجلس ایالت کالیفرنیا

رنگ لباس

قرمز، آبی روشن،خاکستری، سفید، آبی تیره

مالک

Steve Ballmer

مدیر کل

Dave Wohl

سرمربی

Doc Rivers

نام تیم دسته دو

Bakersfield Jam

افتخارات

۲ قهرمانی منطقه

شماره های بازنشسته

———————