بسكتبال دختران فارس و هزارتوى مشكلات / فیلم

بسكتبال دختران فارس و هزارتوى مشكلات / فیلم

به گواه میزبانی‌های شیراز در مسابقه‌های قهرمانی کشور؛ بسکتبال در این شهر و دیگر شهرستان‌های استان فارس، ریشه‌ای دیرینه دارد.

شیراز در دهه‌های 30 و 40، میزبانی‌های آموزشگاهها و دانشگاهها را به خود اختصاص می‌داد که طی این بازی‌ها، استعدادهای فراوان در سطح بسکتبال ایران شناخته می‌شدند.

این تاریخچه و پیشینۀ طولانی، در کنار شناخت استعدادهای برتر از بسکتبال فارس، سند آمایش سرزمین بسکتبال استان در بخش دختران و پسران است.

بسکتبال فارس از دیرباز در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شناخته می‌شد که خود دلیلی بر اعتبار این رشتۀ ورزشی در یکی از استان‌های ایران است.

تاریخچۀ بسکتبال فارس و در رآس آن شیراز، در گفت و گوها و بیان خاطرات باید از حوزۀ درس و مدرسه و دانشگاه عبور داده و بررسی شود.

عوامل مؤثر در رشد و پیشرفت بسکتبال که بی‌توجهی‌ها در طول تاریخ این ورزش، مسائل و مشکلاتی را به وجود آورد. مهمترین آنها، استفاده نکردن از ظرفیت‌های موجود استان در هر برهه‌ای از زمان است.

پیشرفت بسکتبال فارس بر اساس آمایش سرزمین، نگاه ویژه به مربیان و بازیکنان برای هدفمندسازی و استفاده بهینه از سرمایه‌گذاری‌ها و امکانات در وضع موجود با هدف افزایش بهره‌وری تا سطح مطلوب است.

این سند آمایشی در دل تاریخ این ورزش با زنان و مردان بلندهمت بسکتبال فارس که در این میدان قدم نهاده‌اند، موجود است و اعتبار تاریخیِ بسکتبال فارس، در حقیقت یک راهنما و نقشه راه روشن برای برنامه‌ریزی فراهم کرده است.

مقالات مرتبط زیر را از سایت خانه بسکتبال ایران مطالعه کنید؛

مصاحبه‌های سرضرب و سئوال‌ جواب‌های فراوان از بازیکنان بسکتبال را در سایت خانه بسکتبال ایران دنبال کنید.اولین گفت و گوی ما با فاطمه شهریاری است.
به بهانۀ شروع مسابقات بسکتبال بانوان باشگاههای ایران / این دختران را چه کسی می‌بیند؟

One thought on “بسكتبال دختران فارس و هزارتوى مشكلات / فیلم

  1. روانی پور میگوید:

    از جایی باید شروع کرد و ما شروع کردیم به امید اینکه این ویدئو تاثیر خودش رو گذاشته باشه این قدم اول هست برای ما و داریم برنامه‌ریزی می‌کنیم برای فیلم ها و کلیپ های بعدی.

  2. پرهام یزدانیان میگوید:

    تو این مملکت در همه رشته های ورزشی همین دغدغه ها وجود داره و هیچ حامی ای نیست و مشکلات ادامه داره! بازیکن به جای تمرکز روی مسابقه باید دغدغه تامین هزینه تیم رو داشته باشه.مربی جای خودش…

دیدگاهتان را بنویسید