نفوذ روس و آمریکا در بسکتبال دختران ایران

نفوذ روس و آمریکا در بسکتبال دختران ایران

خانه بسکتبال ایران؛ یکاترینا، بازیکن روسی تیم بسکتبال زنان نارسینا در بسکتبال دختران، باشگاه‌های ایران به همراه شوماری هریس آمریکایی خبرساز شده است.

چرا که قطعا با حضورشان در ایران می توانند انگیزه و کیفیت مضاعفی را به بسکتبال دختران ایران تزریق کنند. یکاترینا به ‌واسطۀ ازدواج با یک ایرانی پاسپورت کشورمان را دارد و با فامیلی فولادوند شناخته می‌شود.

شما به خاطر حضور در تیم نارسینا به ایران آمدید؟

خیر. من یک سال پیش فقط برای ازدواج با همسرم به ایران آمدم.

چه شد که تصمیم گرفتید به تیمی در لیگ بسکتبال زنان ایران بیایید و در آن بازی کنید؟

بعد از ازدواج تصمیمی برای اقامت طولانی در ایران نداشتیم و قصد برگشت به روسیه را با همسرم داشتیم. متاسفانه ویروس کرونا آمد و مرزها بسته شد. در نتیجه در ایران ماندنی شدیم و به جیرفت رفتیم.

چندین ماه به خاطر شغل همسرم در آنجا ماندیم. ازآن جایی که همسرم در ایران بسکتبالیست بوده‌؛ دوستان او مرتباً به من پیشنهاد بازی در ایران را می‌دادند درنتیجه یکی از دوستان همسرم من را با تیم نارسینا آشنا کرد که هدفش کمک به بسکتبال بانوان بود و برایم توضیح داد که هدف آنان قهرمانی در لیگ ایران است.

بعد از دیدن تیم و خانم ندا عسگرنیا سرمربی تیم احساس کردم که می‌توانم به این تیم کمک کنم و به نارسینا پیوستم.

سابقه بازی در چه تیم‌هایی را دارید؟ به نظر می‌رسد در تیم‌های ملی روسیه بازی کرده اید؛ چه مدت و چه مسابقاتی؟

در تیم‎های مختلفی بازی کرده‌ام؛ اسپارتا والنا سنت پترزبورگ، تولوزا فرانسه، تولیکیوی بلژیک، بالتیک استار سنت پترزبورگ، دینامو نووسیبیرسکی، میتیشی مسکو، گلوریا مسکو.

در 21 سالگی در تورنمنت روسیه شهر مسکو حاضر بودم. در مسابقات فیمبا (ایتالیا. صربستان. اسلواکی) از سال 2015 تا 2018 قهرمان و در مسابقاتی در کشور اسپانیا در سال 2019 نایب قهرمان شدیم. در رقابت‌های سه نفره اروپایی مجارستان در شهر دبرسن سال 2018 نیز حاضر بودم.

دیدگاهتان را بنویسید