فدراسيون بسكتبال، هيئت‌ها و ارتباطات چند سويه

خانه بسکتبال ایران

سایت خانه بسکتبال ایران – چند وقت پيش با محمد رحيمى، مربى بسكتبال در استانبول صحبت مى‌كرديم كه صحبت از  اهداف و وظايف چند سويه بين فدراسيون و هيئت‌هاى استانى شد.

با توجه به سفرهاى استانى طباطبايى و نشست با رؤساى هيئت‌هاى مناطق مختلف، انتظار داريم اين افراد فقط به ديد و بازديد با رئيس فدراسيون اكتفا نكنند و از اينكه طباطبايى را از نزديك مى‌بينند خوشحالى يا ذوق نكنند بلكه مطالبه‌گر باشند و حتى رئيس فدراسيون را با كوتاهى‌هايى كه در حق هيئت‌هاى استانى داشته و دارد زير سوال ببرند.

هدف رئيس هم بسكتبال باشد تا جمع كردن آرا و …

 

اما ماحصل حرف‌هاى ما و رحيمى در همين ارتباط:

 

◀️فدراسیون بسکتبال نباید به خاطر رأی استان‌ها در انتخابات، نسبت به عملکرد رؤسای هیئت‌های استانی بی تفاوت باشد.

◀️ باید بر عملکرد استان‌ها نظارت شود. فدراسیون و هیئت‌های استانی بسکتبال در سال باید به طور مداوم در چالش با یکدیگر باشند و برای بسکتبال برنامه‌ریزی کنند.

◀️ساختار طراحی کنند و بر اساس اقتضائات برنامه‌ریزی و زمانی، به فکر تغییرات مثبت باشند.

◀️هیئت‌هایی داریم که کمیته‌های مربیان و داوران آنها در سال یک بار هم جلسه مربیان و داوران استان را برگزار نمی‌کنند و حتی از حال همدیگر با خبر نیستند!

◀️برخی هیئت‌ها در سال تا دو روز مانده به مسابقات خوابند! بعد برای رده‌‌‌های پایه در استان دو ساعته تیم انتخاب می‌کنند!

◀️خصوصی‌سازی در استان‌ها ضروری است و فدراسیون بسکتبال باید هیئت‌های استانی را تشویق به خصوصی‌سازی کند.

◀️صدور مجوز باشگاهداری (مدرسه بسکتبال) در استان‌ها تسهیل شود و کاملاً مجزا از هیئت استان باشد تا رقابت ایجاد شود و جامعه آماری بسکتبال افزایش پیدا کند.

◀️از هیئت‌های استانی تقویم سالیانه بخواهیم و برعملکرد هر استان باید نظارت کامل داشته باشیم. هیئت‌های فعال نیز باید فدراسیون را به چالش بکشند. تعارفات و رفیق بازی‌ در کار را کنار بگذاریم.

◀️اگر استان‌ها را فعال نکنیم، فدراسیون فعالی نخواهیم داشت و حال بسکتبال کشور خوب نخواهد شد.

◀️باید هر ساله عملکرد کمیته‌های استانی از سوی کمیته‌های فدراسیون به چالش کشیده شود و همچنین عملکرد کمیته‌های فدراسیون از سوی کارشناسان وارد چالش شود. مسئولان کمیته‌ها بر اساس عملکرد انتخاب شوند و مسئول مادام‌العمر نداشته باشیم.

 

 

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال ایران را در بخش بالای سبد، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید