میرسلیم خطاب به مجمع انتخابات نجات غریق: در جدول شایسته‌سالاری «بابایی» را مؤثر تشخیص دادم

نجات غریق

فدراسیون نجات غریق و غواصی یکی از فدراسیون‌هایی است که در چند سال اخیر با حاشیه‌های متعددی دست به گریبان است.

در سال‌های اخیر حاشیه‌های فراوان این فدراسیون، کمتر رسانه‌ای شده اما این فدراسیون غرق در حاشیه‌هاست.

فدراسیون نجات غریق در سال 1368 تأسیس شد و از همان ابتدا مصطفی میرسلیم عهده‌دار ریاست آن شد. این چهرۀ پرنفوذ سیاسی به واسطۀ قانون منع بکارگیری بازنشستگان از سمت خود کنار رفت.

انتخابات فدراسیون در 4 دی 1396، با اکثریت آرای مجمع به نفع ایلخان نوری، به ریاست 28 سالۀ میرسلیم پایان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، «تابعیت مضاعف رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی و داشتن پاسپورت آمریکایی برای ایلخان نوری دردسرساز شد» و بعد از افشای سند دوتابعیتی بودن وی و رسانه‌ای شدن ماجرا، در نهایت ایلخان نوری نتوانست دوران 4 سالۀ حضور خود در فدراسیون نجات غریق و غواصی را به پایان برساند.

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، در حکمی مهدی مستجاب‌الدعوه، معاون امور مجامع و فدراسیون‌های ورزشی را به عنوان سرپرست فدراسیون نجات غریق و غواصی منصوب کرد.

مستجاب الدعوه با مأموریت برگزاری مجمع انتخابات وارد میدان شد.

ثبت نام از نامزدها

در گام نخست، ثبت نام از نامزدهای این فدراسیون از 12 تا 23 مهر 99 انجام شد و 13 کاندیدا به شرح زیر برای تصدی پست ریاست فدراسیون نجات غریق و غواصی ثبت نام کردند.

محمد بابایی، علی باقری، مجید تراب‌زاده، مصطفی توکلی، عابد حقدادی، مهدی حیدری، حامد رضاخانی طالقانی، رضا زندی خواری، حمیده صادقی، فرهنگ شادنیا، بکتاش قیدی، فاطمه میرآخوری و امیرسعید نیاورانی.

از بین این تعداد صلاحیت مدیریتی محمد بابایی، عابد حقدادی، مهدی حیدری، رضا زندی خواری، فرهنگ شادنیا و فاطمه میرآخوری برای احراز پست ریاست فدراسیون نجات غریق و غواصی تأیید شد.

پس از کش و قوس‌های فراوان بالأخره روز هفتم بهمن (فردا) برای برگزاری مجمع انتخابی ریاست فدراسیون نجات غریق تعیین شد.

پیام میرسلیم در تأیید یک نامزد انتخاباتی

در همین ارتباط، سیدمصطفی آقامیرسلیم که پس از ریاست 28 سالۀ وی، فدراسیون نجات غریق و غواصی حدود 4 سال است با حاشیه‌های متعددی روبروست، در پیامی نظر خود را دربارۀ آیندۀ این رشتۀ ورزشی و ریاست دورۀ چهار سالۀ آن با تأیید محمد بابایی یکی از نامزدهای مجمع انتخابی 7 بهمن اعلام کرد.

وی برای اعضای مجمع با صراحت نوشت:

«با سلام به اعضای محترم مجمع عمومی نجات غریق.

  با توجه به اصالت و کرامت جان انسان و در پاسخ به عزیرانی که نظر مشورتی مرا سؤال کرده‌اند، این جانب ضمن احترام  به همه نامزدهای گرامی، با استناد به امتیاربندی جدول شایسته سالاری، آقای محمد بابایی را برای خدمتگزاری به مردم در فدراسیون مؤثر تشخیص دادم».

محمد بابایی کیست؟

دکترمحمد بابایی کاندیدای پست ریاست فدراسیون نجات غریق و غواصی متولد ۱۳۴۸ از استان گیلان با۲۶سال سابقۀ کارمند رسمی وزارت ورزش و جوانان است.

نجات غریق

وی دارای لیسانس تربیت بدنی و فوق لیسانس روابط بین الملل و دکترای مدیریت تربیت بدنی گرایش برنامه ریزی راهبردی است.

جانباز دوران دفاع مقدس و عضو بسیج فعال

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان

سرپرست معاونت امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان

مشاور فراکسیون هلال احمر و بهداشت درمان مجلس شورای اسلامی

دارای گواهینامه مربی درجه ۲ شنا

دارای گواهینامه داوری شنا  * دارای گواهینامه درجه ۱ و ۲ نجات غریق

مربی آب درمانی

رییس چند هیات ورزشی استان

عضوستاد ساماندهی سواحل دریای خزر

کارشناس امور هماهنگی وزارت ورزش در امور استان‌ها

در حالی‌که یک روز به انتخابات باقی مانده، اما  از روزهای گذشته شاهد جریاناتی در مهندسی انتخابات توسط برخی چهره‌های سیاسی و ورزشی بودیم. این در حالی است که بسیاری از اعضای مجمع روی محمد بابایی نظر مثبت دارند و با مطالعۀ برنامه‌ها و سوابق وی او را فرد مورد اعتماد خود برای ریاست دورۀ چهار ساله می‌دانند اما برخی‌ تلاش‌های بیرونی برای برهم زدن معادلات انتخابات و تحت فشار قراردادن اعضای مجمع در فاصلۀ یک روز تا انتخابات مشکلات و حاشیه‌های جدیدی را به وجود آورده است.

اگر چه جامعۀ نجات غریق و غواصی کشور در نهایت آگاه به کلیه امور و جریان سازی علیه کاندیداها به نفع فرد مورد نظر است که در این میان یکی از اهالی این ورزش در نقش اول و به نوعی صحنه گردان داستان انتخابات شده است!

امیدواریم وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی مجمع انتخابی ریاست فئراسیون نجات غریق و غواصی در ساعات باقیمانده تا تشکیل مجمع، از طریق نهادهای نظارتی با افراد فرصت طلب که با نیت برهم زدن آرامش مجمع وارد این عرصه شده‌اند برخورد کرده و مجمع را در انتخاب آزادانۀ نامزد مورد وثوق و اعتماد خود، یاری کنند.

 

مصاحبه‌های سرضرب و سئوال‌ جواب‌های فراوان از بازیکنان بسکتبال را در سایت خانه بسکتبال ایران دنبال کنید.

سعی می‌کنیم در هفته با یکی از بازیکنان گفت و گو کنیم و شما را در جریان احوالات شخصی، بازی و تا حدودی زندگی آنان قرار بدهیم.

دیگر مصاحبه‌های اختصاصی خانه بسکتبال ایران را از اینجا بخوانید. دیالوگ

دیدگاهتان را بنویسید