لیگ بسکتبال غرب آسیا / ذوب آهن در «امان» برد می‌خواهد

لیگ بسکتبال غرب آسیا / ذوب آهن در «امان» برد می‌خواهد

سومین روز از فروردین 1402 مصادف شده با چهارمین مسابقه‌ی ذوب آهن در بسکتبال باشگاههای غرب آسیا. امشب از ساعت 22:30 به وقت ایران، دیدار ذوب آهن – ارتدوکس اردن در امان برگزار می‌شود.

دو تیم در بازی رفت، 22 دی 1401 در تهران به میدان رفتند و ذوب آهن 89 به 81 برنده شد.

دیشب در ادامه این بازی‌ها تیم شهرداری گرگان 101 بر 91 مؤفق به شکست تیم نفت عراق شد.

بسکتبال باشگاههای غرب آسیا (WASL)، در دو گروه سه تیمی جریان دارد.

گروه A
بیروت کلاب
ذوب آهن
ارتدوکس اردن

گروه B
شهرداری گرگان
الریاضی لبنان
نفت عراق

دو تیم سوریه‌ای در این رقابت‌ها حضور داشتند اما پس از زلزله ترکیه – سوریه، از ادامه‌ی لیگ غرب آسیا انصراف دادند. امتیازات این دو تیم از جدول دو گروه حذف شد.

در جدول امتیازآوران WASL، بهنام یخچالی بازیکن شهرداری با میانگین 21.3 امتیاز در هر بازی در جایگاه سوم است. دو بازیکن آمریکایی نفت عراق اول و دوم هستند.

آرمان زنگنه از ذوب آهن بهترین دو امتیازی‌زن بازی‌هاست و توانایی منحصر به فرد ارسلان کاظمی در ریباند، بار دیگر در این رقابت‌ها ثابت شده است با وجود این، آمار ریباند تیمی ذوب آهن خوب نیست. در عوض حریف امشب تیم اصفهانی به لحاظ ریباند در جایگاه دوم بهترین ریباند تیمی جای دارد.

فرید اصلانی و سجاد مشایخی بازیکنان ذوب آهن از بهترین‌های لیگ به‌شمار می‌آیند. فرید سه‌زن است و همکاری این دو در حمله، نقش کار تیمی ذوب آهن را پررنگ کرده است. اگر چه آمار تیمی ذوب آهن در سه‌امتیازی تعریفی ندارد. (توجه به یک بازی کمتر).

با توجه به اینکه تیم اردنی بدون برد است، ذوب آهن در امان یک برد دیگر می‌خواهد تا از امتیازات حریف اصلی‌اش بیروت کلاب عقب نیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید