نغمه‌سازان برد گرگان در شب بیروت / کاظمی به رکورد خودش دست نزد

نغمه‌سازان برد گرگان در شب بیروت / کاظمی به رکورد خودش دست نزد

ارسلان کاظمی، سینا واحدی به اتفاق پله و چری، نغمه‌سازان پیروزی شهرداری گرگان در شب بیروت شدند.

دیشب و بامداد امروز، بسکتبالیست‌های تیم گرگان در نخستین بازی از جام باشگاههای غرب آسیا (WASL)، مقابل تیم ساجس لبنان به برتری رسیدند.

تیم شهرداری، تنها نماینده‌ی ایران در این رقابت‌هاست و در حالی به یک پیروزی باارزش رسید که حریفش در خانه، جلوی دیدگان هزاران تماشاگر باخت.

در این میدان، ارسلان کاظی با کارایی 28، برترین اجرا را به نمایش گذاشت. سینا واحدی و ویل چری (26 امتیاز)، امتیازآوران تیم ایرانی بودند و پله، دیگر یار خارجی تیم مصطفی هاشمی، در این برتری نقش‌آفرینی کرد.

جاد الحاج سرمربی ساجس که سرمربی تیم ملی لبنان است بعد از بازی گفت تیمش به یک مشکل قدیمی باخت. به گفته‌ی حاج، آنها در ریباند دچار ضعف هستند در حالی که برتری شهرداری با ارسلان کاظمی (18 ریباند)، در زیر حلقه‌ها نمایان بود. هر چقدر ارسلان از روی سبدها توپ جمع کرد، چری برای تیم گرگانی گل زد.
رکورد 20 ریباند غرب آسیا از فصل گذشته در اختیار ارسلان است که با 18 ریباند دیشب به رکوردش دست نزد.

شهرداری از 23 موقعیت مقابل 15 شانس مجدد تیم لبنانی برای امتیازگیری استفاده کرد. این در حالی  است که دو بازیکن خارجی و بازیکن 43 ساله‌ی تونسی تیم ساجس نتوانستند مسیر نجات را به میزبان نشان بدهند.

شهرداری در گروه A رقابت‌های 8 تیمی جای دارد و در ادامه روز 8 آذر به دیدار الاتحاد سوریه می‌رود. دیگر تیم‌ گروه، نفت عراق است. تیم الریاضی لبنان، قهرمان دوره‌ی قبل غرب آسیا در گروه B جای دارد.

دفتر منطقه‌ای فیبا آسیا همزمان با دیدار شهرداری – ساجس اعلام کرد، تیم ارتدوکس فلسطین به دلیل تدابیر شدید امنیتی خاور میانه، از فصل رقابت‌های 2024 – 2023 جام باشگاههای غرب آسیا کنار گذاشته شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید