آشنایی با بازیکنان تیم ملی بسکتبال آمریکا در المپیک توکیو

آشنایی با بازیکنان تیم ملی بسکتبال آمریکا در المپیک توکیو

سایت خانه بسکتبال ایران؛ تیم ملی آمریکا که باید در دومین دیدار خودش در مقابل تیم ملی ایران قراربگیرد بااین بازیکنان وارد مسابقات شده است.

درایموند گرین:

این بازیکن که در تیم گلدن استیت عضویت دارد در پوزیشن چهار یا همان فوروارد قدرتی بازی می‌کند ،درایموند در سال 2017 به عنوان برترین بازیکن دفاعی NBA انتخاب شد.

کوین دورانت:

کوین که یکی از 5بازیکن برتر دنیا محسوب می‌شود و افتخارات زیادی را در زندگی ورزشی خود کسب کرده است، در تیم بروکلین عضویت دارد،او که با 208 سانتی متر قد در پوزیشن small forward بازی می‌کند در دو قهرمانی که در سال های 2018 و 2017 در NBA بدست آورده است، توانسته MVP شود، او در سال 2014 به عنوان باارزش ترین بازیکن NBA انتخاب شد، همچنین همراه با تیم ملی آمریکا هم توانسته قهرمانی دو المپیک لندن و ریو را کسب کند و در جام جهانی 2010 هم همراه باامریکا در مقابل ایران قرار گرفت که در آن تورنمت آمریکا به قهرمانی مسابقات جام جهانی 2010 ترکیه رسید.

جیسون تیتم:

جیسون که 23 سال سن دارد و در تیم بوستون سلتیک عضویت دارد، در این دوره از مسابقات با شماره پیراهن 10 همراه تیم آمریکا است ،او در تیم ملی زیر 19 سال و زیر 17 سال آمریکا توانسته طعم قهرمانی مسابقات جهانی را بچشد و کسب تجربه کند، تیتوم در پوزیشن 3 و 4 بازی می‌کند و 203 سانت قد او است، تیتوم در ریباند و شوت های 3امتیازی یک بازیکن فوق العاده محسوب می‌شود.

جرو هالیدی:

هالیدی یک بازیکن پوینت گارد و شوتینگ گارد توانمند در NBA محسوب می‌شود و در تیم میلواکی حضوردارد، او31 سال سن دارد، هالیدی از قهرمانی 2021 NBA به تیم ملی آمریکا اضافه شده است و از آمادگی خیلی خوبی برخوردار می‌باشد.

دیمین لیلارد:

لیلارد در تیم پورتلند حضور دارد و یکی از پوینت گارد های تیم آمریکا در این دوره از مسابقات است، او 31 سال سن دارد و عنوان خاصی همراه با آمریکا بدست نیاورده اما در تیم های باشگاهی عناوین زیادی را کسب کرده است،او در سال 2012 درفت شد و وارد لیگ حرفه ای NBAشد.

بام ادبایو:

ادبایو 24 سال سن دارد و در پوزیشن 4 و 5 توانایی بازی دارد، او در تیم میامی عضو است، ادبایو یک بازیکن توانمند در مهارت های فردی است و این را با قهرمانی خود در سال 2020 در بخش مهارت های فردی NBA نشان داد.

بردلی بیل:

بردلی در واشنگتن عضویت دارد و در پوزیشن شوتینگ گارد بازی می‌کند، بردلی 28 ساله است ،او در جام جهانی زیر 17 ساله های آمریکا در هامبورگ همراه با تیم ملی کشورش به قهرمانی رسید.

جرمی گرنت:

گرنت در دیترویت عضویت دارد و 27ساله است، گرنت در سال 2012 و در مسابقات FIBA Americas U18 Championship همراه با تیم آمریکا توانست قهرمانی تورنمت را بدست آورد، او در پوزیشن 3 و 4 توانایی بازی دارد و در سال 2014 NBA draft شد.

زاک لاوین:

لاوین در شیکاگو حضور دارد و در پوزیشن 2 و 3 بازی می‌کند او 26ساله است و در سال 2014 در NBA درفت شد.

کوین لاو:

کوین در تیم کلیولند حضور دارد و 32 ساله است، او یک بازیکن سنتر است ،او در کارنامه خود سابقه قهرمانی سال 2012 را در المپیک تابستانی دارد، همچنین در سال 2010 در مسابقات جام جهانی توانست همراه با تیم آمریکا به قهرمانی برسد.

دوین بوکر:

دوین در تیم فینیکس عضویت دارد و در پوزیشن شوتینگ گارد توانایی بازی دارد، او در سال 2015 توانست در NBA درفت شود، دوین 25 ساله است.

کریس میدلتون:

میدلتون در میلواکی عضویت دارد و 29 ساله است، میدلتون یک بازیکن پیرامونی محسوب می‌شود، میدلتون از قهرمانی همراه با میلواکی پای به بازی های المپیک گذاشته است.

مربی آنالیزور بسکتبال
علیرضاامیری 🇮🇷

دیدگاهتان را بنویسید