چالش بسکتبالیست‌های زیر 19 سال آمریکا در لتونی / دیکسون: اروپایی‌ها سختگیر هستند

چالش بسکتبالیست‌های زیر 19 سال آمریکا در لتونی / دیکسون: اروپایی‌ها سختگیر هستند

سایت خانه بسکتبال ایران؛ دیکسون آماده است تا تیم بسکتبال زیر 19 سال ایالات متحده آمریکا را به یک عنوان جهانی دیگر برساند. آمریکا 7 دوره قهرمانی دارد.

جیمی دیکسون می‌داند که کسب عنوان قهرمانی در جام جهانی بسکتبال FIBA ​​U19 چگونه است، زیرا در سال 2009 ایالات متحده را به مقام قهرمانی رسانده است. دیکسون سعی خواهد کرد ماه آینده دوباره جادوی خود را به عنوان سرمربی بسکتبال ایالات متحده در دوره 2021 در لتونی نشان دهد.

دیکسون 26 بازیکن را روز شنبه برای شروع تمرینات و اردوی آماده سازی پیش از جام جهانی زیر 19 سال گرد هم آورد.

فیبا گفت و گویی را با این مربی در خصوص چالش‌های پیش رو و مراحل آماده سازی تیم آمریکا انجام داده است.

چالش بسکتبالیست‌های زیر 19 سال آمریکا در لتونی / دیکسون: اروپایی‌ها سختگیر هستند

سلام مربی. دیدن بازیکنانی مثل سث کری در فیلادلفیا که از بازیکنان تیم جوانان شما در قهرمانی جهان بودند چه حسی ایجاد می‌کند؟

دیکسون: بله، من روز گذشته داشتم به این موضوع فکر می‌کردم و بازی او را دیدم. دیدن آن بچه‌های بسیار جوان بسیار عالی بود و بسیاری از آنها ستاره‌های بزرگ امروزی نبودند. سث، کلی تامپسون یا گوردون هیوارد ستاره‌های بزرگی نبودند و به کالج‌های بزرگ نمی‌رفتند.

شما و سث با هم در سال 2009 عنوان قهرمانی را به دست آوردید. بیایید برگردیم به آن مسابقات. بسکتبال ایالات متحده از سال 1991 موفق به کسب عنوان در U19 نشده بود. با توجه به فشار عدم موفقیت در 18 سال، ذهنیت شما برای شرکت در مسابقات نیوزیلند (میزبان 2009) چه بود؟

اوه، ما در سال‌های بدون قهرمانی روی بچه‌ها فشار نیاوردیم. ما سعی داشتیم بفهمیم که چرا این اتفاق افتاده است. ما فقط می‌خواستیم بچه‌ها سخت بازی کنند. نکته اصلی این بود که بچه‌ها به صورت تیمی بازی و کار را تمام می‌کردند. ما خیلی خوب بازی می‌کردیم و در این راه خیلی مشکل نداشتیم. بازی سخت‌مان مقابل لیتوانی بود.

بگذارید 12 سال سریع به جلو برویم. برخی کشورها لیست‌های 12 نفره خود را پس از چندین اردوی آموزشی تنظیم کرده‌اند در حالی که اردوی آمریكا با حضور 26 بازیکن از 20 ژوئن آغاز شد. اوین بازی شما 10 روز دیگر است. در مورد چالش‌های انتخاب 12 بازیکن و سپس آماده سازی تیم برای یک جام جهانی در این مدت کوتاه صحبت کنید.

این یک چالش بزرگ است اما همان چیزی است که هست. ما دور هم جمع خواهیم شد و خواهیم دید که چه چیزی داریم و خواهیم فهمید که می‌خواهیم چه کار کنیم. من واقعاً خوشحالم که تقریباً همه کسانی که دعوت شده‌اند نیز حاضر می‌شوند. تیم چگونه خواهد بود؟

ما هنوز این را نمی‌دانیم. من می‌دانم که گفتن بدون دیدن بچه‌ها احتمالاً دشوار است. اما فکر می‌کنید اصول اصلی شما برای این تیم چه خواهد بود. ما به دفاع خود اعتماد خواهیم کرد. ما باید تیم‌ها را مجبور به ترنور کنیم و در هر بازی چند امتیاز به دست آوریم. سپس باید شوت‌های دقیق با دقت کافی داشته باشیم.

تیم زیر 17 سال پارسال به دلیل کووید 19 در جام جهانی بازی نکرد. بسیاری از تیم‌ها چندین سال کار کردند اما ایالات متحده تجربه بازی در این سن ندارد. شما با این خلاء چه می‌کنید؟

مطمئن‌ام بازی یک رده پایین‌تر خوب بود و من می‌دانم که این افراد در چند تیم گذشته حضور داشتند. اما ما نمی‌توانیم اوضاع را تغییر دهیم. ما فقط باید از نقاط قوت خود استفاده و سعی کنیم نقاط ضعف خود را پنهان کنیم.

ایالات متحده در گروه D است. شما با یک تیم همیشه دشوار از اروپا؛ ترکیه شروع می‌کنید. سپس یک تیم آفریقایی، مالی. دو نفر آنها تجربه خوبی از مسابقات زیر 19 سال دو سال پیش دارند و استرالیایی‌های همیشه قوی. نظر شما در مورد گروه چیست؟

بله، آسان نخواهد بود. اروپایی‌ها همیشه سختگیرند. مالی و استرالیا قوی هستند اما ما فقط باید به ایده‌های خود پایبند باشیم و بازی خودمان را انجام دهیم.

با تجربه این مسابقات در 12 سال پیش و چالش‌های مواجهه با سبک‌های مختلف بازی که همه جلوی ایالات متحده انگیزه دارند، برخی پیام‌های کلیدی را که می‌خواهید به تیم خود برای زمان‌هایی که در لتونی با لحظات چالش برانگیزی روبرو می‌شوند ارائه دهید، چیست؟

به دفاع و یکدیگر اعتماد کنیم. ما می‌دانیم که مواقعی پیش خواهد آمد که با ناملایمات روبرو خواهیم شد و فقط باید با هم بر آنها غلبه کنیم.

هدف تیم ایالات متحده از مسابقات چیست و تیم برای موفقیت در دستیابی به آن باید چه کار کند؟

هدف ما این است که به لتونی برویم و بهترین بسکتبال را که می‌توانیم بازی کنیم. باید بسکتبال ایالات متحده آمریکا را بازی کنیم و موفق باشیم. این یعنی دفاع. ما می‌دانیم که کار دشواری خواهد بود، اما چشم به راه چالش هستیم.

عکس سث کری (5) و کلی تامپسون (8) تیم بسکتبال جوانان آمریکا سال 2009

فیبا

 

دیدگاهتان را بنویسید