ایرنا ایران را جای ژاپن نشاند / پیام تبریک وزیر امور خارجه روی یک دروغ بزرگ در بسکتبال

ایرنا ایران را جای ژاپن نشاند / پیام تبریک وزیر امور خارجه روی یک دروغ بزرگ در بسکتبال

فدراسیون بسکتبال به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا نوشت:
حسین امیرعبدالهیان، وزیر امور خارجه در صفحه شحصی خود در فضای مجازی نایب قهرمانی تیم دختران در رقابت‌های آسیایی را تبریک گفت.

ایرنا در ادامه نوشت:
تیم بسکتبال دختران زیر 16 سال ایران در فینال مسابقات کاپ آسیا با وجود شکست برابر فیلیپین برای نخستین بار در رقابت‌های آسیایی در این رشته عنوان نایب قهرمانی را به ارمغان آورد.

ایرنا ایران را جای ژاپن نشاند / پیام تبریک وزیر امور خارجه روی یک دروغ بزرگ در بسکتبال

پیام تبریک امیرعبدالهیان بسیاری از اهالی ورزش – نه فقط بسکتبال – را شوکه کرد. چرا با وجود مؤفقیت‌های رشته‌های دیگر در مسابقات سطح اول آسیا یا جهانی، وزیر امور خارجه کشورمان نایب قهرمانی تیم دختران نوجوان بسکتبال را در دسته دو آسیا تبریک گفت؟!

در روزهای گذشته حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان نیز در توییتی ابتدا به دختران تبریک گفت اما بعد از متوجه شدن اشتباهش این پیام را حذف کرد.

ایران و فیلیپین در بین 8 تیم دسته دو آسیا دیدار پایانی را برگزار کردند. فیلیپین 83 – 60 ایران را شکست داد و تنها سهمیه سطح یک آسیا را از آن خود کرد در حالی که دختران ایران از صعود بازماندند.

فدراسیون بسکتبال و برخی رسانه‌ها از جمله خبرگزاری دولتی ایرنا طی چند روز گذشته روی این عنوان تبلیغ کردند و از بازگو کردن ماهیت اصلی رقابت‌ها که در سطح دو یا دسته دو آسیا برگزار شد طفره رفتند. همین مسئله باعث به بیراهه رفتن تلاش دختران با طرح‌ریزی یک دروغ بزرگ بود که در کمال تعجب پای وزیر امور خارجه را به میان کشید تا وی روی این دروغ بزرگ پیام تبریک بگذارد.

مسابقات دختران آسیا در دو سطح A و B برگزار شد. 9 تیم در سطح A بازی کردند که تیم استرالیا قهرمان شد و ژاپن در جایگاه دوم قرار گرفت. نیوزلند سوم و چین تایپه چهارم شدند.
هر 4 تیم نمایندگان آسیا در رقابت‌های جهانی خواهند بود.
مسابقات سطح B با حضور 8 تیم، به صورت انتخابی دسته یک بود که فیلیپین این سهمیه را به نام خود زد و ایران از صعود بازماند.

اشتباه امیرعبدالهیان به عنوان مقام عالیرتبه امور خارجه در خوانش مؤفقیت یک تیم و خبر دروغ خبرگزاری دولتی ایرنا که اشاره‌ای به حضور ایران در دسته دوم نکرد و این تیم را به جای ژاپن در جایگاه نایب قهرمانی آسیا نشاند، اهالی ورزش به ویژه بسکتبال را حیرت‌زده کرد!

دیدگاهتان را بنویسید