چرا تلویزیون به جامعه بسکتبال احترام نگذاشت؟ / تاوان قطع برق

چرا تلویزیون به جامعه بسکتبال احترام نگذاشت؟ / تاوان قطع برق

دیروز قطع برق استادیوم در دیدار فوتبال بین تیم‌های تراکتور و پیکان منجر به تأخیر بیش از اندازۀ این بازی و پخش با تأخیر یک مسابقۀ بسکتبال از شبکه ورزش سیما شد.

سایت خانه بسکتبال ایران: در حالی که تلویزیون در اواسط نیمۀ دوم بازی تیم‌های فوتبال تراکتور و پیکان، از طریق زیرنویس اعلام کرد مسابقۀ بسکتبال بین تیم‌های مهرام و کوچین ملی 2021، از ساعت 17:40 پخش مستقیم می‌شود.

اما قطع برق استادیوم، ادامۀ بازی فوتبال و پخش زندۀ بسکتبال را به تأخیر انداخت.

محمدرضا یکتامرام، مجری گزارش‌های زندۀ بسکتبال از شبکۀ ورزش سیما که این روزها در بین بسکتبالی‌ها چهره‌ای جا افتاده است، بین دو نیمۀ بسکتبال به درستی گفت نقائص استادیوم‌ها نباید حق سایر ورزش‌ها را ضایع کند.

شاید بخشی از صحبت‌های او خطاب به میزبان مسابقۀ دیروز فوتبال بود اما بخشی دیگر به اعتقاد ما خطاب به مسئولان تلویزیون است.

فوتبال هر چقدر هم مخاطب داشته باشد، تلویزیون نباید کنداکتور پخش برنامه‌های خود را به خاطر نقائص فنی ورزشگاهها و موارد مشابه آن، زیر سئوال ببرد.

آنچه دیروز بعد از قطع بازی در استادیوم اتفاق افتاد، بی احترامی تلویزیون به مخاطبان بسکتبال بود زیرا شبکه ورزش سیما زمانی پخش مسابقۀ دو تیم بسکتبال را از سر گرفت که کوارتر اول به پایان رسیده بود و چند دقیقه‌ای از وقت دوم هم گذشته بود.

قرار نیست تاوان مشکلات فنی استادیوم‌ها در زمان برگزاری لیگ برتر فوتبال را بینندگان و علاقه‌مندان به بسکتبال بدهند.

تلویزیون باید ادامۀ پخش فوتبال را قطع می‌کرد و بازی بسکتبال را روی آنتن می‌برد. محمدرضا یکتامرام اشارۀ درستی داشت که نباید حق سایر ورزش‌ها را ضایع کرد.

شاید ملاحظات کاری وی مانع از آن شد تا بگوید انتظار می‌رفت تلویزیون با قطع مسابقۀ فوتبال، به بینندگان و مخاطبان بسکتبال احترام می‌گذاشت و مسابقۀ بسکتبال را رأس ساعت مقرر پخش می‌کرد.

نه اینکه بینندگان را 30 دقیقه معطل بگذارد و آخرش هم تاوان قطع برق استادیوم را بسکتبالی‌ها با ندیدن بیش از نصف بازی در نیمۀ اول بدهند.

حرفی که ما به جای یکتامرام خطاب به مدیران شبکه می‌گوییم.

وحید ابوالحسنی گزارشگر با شروع پخش تلویزیونی بازی، و یکتامرام در بین دو نیمه بابت پخش با تآخیر بازی از بینندگان پوزش خواستند.

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال ایران را در بخش بالای سبد، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید