مسافر دوحه

مسافر دوحه

سایت خانه بسکتبال ایران؛ ارسلان کاظمی با وجود رأی کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال که به عنوان بازیکن ذوب‌آهن شناخته شد، در تمرینات مهرام حضور دارد و چند روز دیگر با این تیم به دوحه سفر خواهد کرد.

کاظمی که با ذوب آهن و مهرام قرارداد بست در نهایت مهرام را برای بازی کردن در این فصل انتخاب کرد اما کمیته انضباطی به نفع ذوب آهن رأی داد.

مهرامی‌ها با استناد به بندی در اساسنامه مسابقات فصل گذشته زیر بار این رأی نرفته‌اند و علاوه بر ادامه‌ی حضور ارسلان در این تیم، این بازیکن را همراه خود در سفر تدارکاتی به دوحه می‌برند.

ذوب‌آهن رودرروی مهرام و سپاهان

رقابت تیم‌ها فقط در میدان بازی نیست بلکه تا قبل از شروع بازی‌ها شاهد رقابت آنها در زمینه‌های مختلف هستیم.

نقل و انتقالات یکی از ارکان مهم تیمداری قبل از شروع مسابقات است و باشگاهها سعی می‌کنند با خریدهای خوب، در بازی «انتقال بازیکن» برنده شوند چون در سرنوشت نتیجه‌گیری به ویژه برای مدعیان قهرمانی تأثیرگذار است.

در این بین باشگاه ذوب آهن در موضوع قرارداد ارسلان کاظمی با مهرام و محمد ترابی با سپاهان، سفت و سخت ایستاده و با وجود نشست کمیته انضباطی در مورد قرارداد ارسلان؛ اما هنوز تکلیف این دو بازیکن در فصل جدید مشخص نیست.

بر اساس شنیده‌ها باشگاه ذوب آهن در قبال انتقال ترابی به سپاهان، 450 میلیون تومان مطالبه کرده است.

اردستانی، آرتیست سناریوی بازیکنان دو قراردادی شد / کمیته انضباطی «ضد مصالح ملی»

منصور اردستانی، مسئول کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال، از دیروز با رسانه‌های مختلف در حال مصاحبه است و احکام صادره دو بازیکن ملی‌پوش بسکتبال را از طریق رسانه‌ها اعلام می‌کند.

این آرتیست‌بازی عجیب و محیرالعقول اردستانی در سناریوی بازیکنان دو قراردادی جای سوال دارد که چرا وی به جای اعلام رسمی آرای انضباطی از طریق سایت فدراسیون بسکتبال در حال مصاحبه با سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست. اردستانی با این کار عامل ایجاد تنش و انتشار اخبار ضد و نقیض علیه ملی‌پوشان بسکتبال شده است. در برخی نوشته‌ها به دلیل گمانه‌زنی‌ رسانه‌ای با آبروی افراد بازی شده است.

انتظار می‌رفت کسی که وظیفه‌اش «نظم‌دهی» و «انضباط‌ بخشی» به امور بسکتبال است، به وظیفه‌اش (اگر بداند) درست عمل کند نه اینکه با مصاحبه‌های ماجراجویانه‌اش بر ابهامات آرای دو ملی‌پوش بیفزاید و به مصالح ملی آسیب بزند.

فدراسیون بسکتبال درباره دلیل دستپاچگی اردستانی در اعلام آرای دو ملی‌پوش توضیح بدهد

دستپاچگی منصور اردستانی مسئول کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال در اعلام حکم دو ملی‌پوش بسکتبال، از دیشب شائبه‌هایی در خصوص ماهیت این کمیته و نحوه‌ی تصمیم‌گیری‌های آن در موارد مختلف به وجود آورده است.

کمیته انضباطی در پرونده‌های مختلف بسکتبال برخورد‌های چند گانه داشته است و به نظر می‌رسد در بسیاری از پرونده‌ها تحت تأثیر نام و موقعیت افرادِ درگیر ماجراست.

به طور مثال از دیشب بارها شنیدیم مگر پرونده دو ملی‌پوش بسکتبال چیز خاصی دارد که اردستانی را برای صدور حکم دستپاچه کرده و به جای اعلام خبر از سایت رسمی فدراسیون، اخبار ضد و نقیض را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد؟

آیا مسابقه یا جایزه‌ای تعیین شده که هر کس خبر محکومیت بازیکنان را زودتر اعلام کرد برنده می‌شود؟

آیا «تمام مدارک باشگاه‌ها علیه دو بازیکن است» (مصاحبه اردستانی)، جریان خاصی را خوشحال می‌کند و اردستانی می‌خواست بخشی از این خوشحالی باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید