جعفریان: تست تیم بسکتبال صومعه سرا منفی بود اما گفتند بازی را برگزار نکنم / صومعه ‌سرا: چرا تست تیم آتشی را نشان نمی‌دهید؟

جعفریان: تست تیم بسکتبال صومعه سرا منفی بود اما گفتند بازی را برگزار نکنم / صومعه ‌سرا: چرا تست تیم آتشی را نشان نمی‌دهید؟

مسئولان تیم بسکتبال صومعه‌سرا می‌گویند اگر تیم آتشی در مسابقات دسته اول باشگاههای ایران تست کرونا داده مسئولان فدراسیون ما را از تست این تیم مطمئن کنند اما متأسفانه شرایط به سمتی پیش می‌رود که به دنبال مقصر جلوه دادن تیم صومعه‌سرا در لغو بازی دوم بین دو تیم هستند.

سایت خانه بسکتبال ایران – طبق تصمیم فدراسیون بسکتبال بازی دوم تیم‌های صومعه ‌سرا – آتشی در مسابقات بسکتبال دسته یک ایران به میزبانی گرگان، بنا به دلایلی که فدراسیون آن را با صراحت بیان نمی‌کند، لغو و به زمان دیگری موکول شد.

مسئولان تیم صومعه‌سرا می‌گویند در آزمایشگاهی معتبر در گرگان تست داده‌اند و نتایج تست بازیکنان تیم منفی بود. سپس با تأیید ناظر مسابقه، بازی اول برگزار شد. تمامی نتایج این آزمایشگاه به گواهی سلامت تیم پیوست شده است اما در قبال تیم آتشی فقط به گواهی سلامت آنان اکتفا کرده‌اند. صومعه‌سرایی‌ها می‌گویند هر چقدر از ناظر بازی در مورد جواب تست‌های تیم آتشی پیگیری کردیم فقط شنیدیم این تیم گواهی سلامت ارائه داده است در صورتی که تست کرونا، پروسه‌ای جدا از گواهی سلامت دارد. فدراسیون بسکتبال نیز بارها تأکید کرد تیم‌ها باید نتیجه تست کرونا داشته باشند.

نصرت‌الله جعفریان، ناظر مسابقه به شهرآرانیوز گفته:
«تیم صومعه سرا اعلام کرد که تست کرونا برای تیم‌شان آورده‌اند و من هم قبول کردم و به تعداد اعضای تیم تست PCR را دریافت و چک کردم که منفی بود و الان هم این تست‌ها در پیوست گزارش واقعه که به فدراسیون تحویل دادم  موجود است. با استناد به این گواهی‌ها بازی بین صومعه‌سرا و آتشی را شروع کردیم».

بازی اول در مرحله پلی‌آف بین دو تیم  با نتیجه 66 – 63  به نفع تیم آتشی پایان یافت که صومعه‌سرایی‌ها به برخی تصمیمات داوری در جریان مسابقه معترض بودند.

تیم‌ها روز شنبه  استراحت داشتند و روز یکشنبه ۲۴ اسفند می‌بایست این دو تیم بازی دوم را برگزار می‌کردند که صبح روز یکشنبه کبیر، رئیس هیئت بسکتبال استان گلستان با ناظر بازی تماس گرفت و از قول مرکز بهداشت صومعه سرا گفت 18 نفر از اعضای تیم صومعه سرا جواب تست‌شان مثبت است.

این خبر را مرکز بهداشت صومعه سرا در نامه‌ای به مرکز بهداشت گرگان اعلام کرد.

جعفریان می‌گوید:
«من تست منفی این تیم را در دست دارم اما فرمانداری و اداره کل ورزش گلستان اعلام کردند تیم صومعه سرا  هر چه زودتر باید گرگان را ترک کند».

تیم صومعه سرا 19 اسفند در صومعه سرا تست کرونا داده بود که نتایج مثبت بود. اما تست کرونا در گرگان که هیچ نتیجه منفی نداشت، خبر کیت‌های آلوده در آزمایشگاهی که بازیکنان قبلاً در آنجا تست داده بودند را به سرعت در صومعه سرا منتشر کرد.

مسئولان تیم صومعه سرا با تأیید این موضوع گفتند:
«وقتی ما وارد گرگان شدیم مرکز بهداشت موضوع مثبت بودن تست را تلفنی به ما اطلاع داد که ما قبول نکردیم. ما سه روز زودتر از مسابقات به گرگان رفتیم و خودمان در شهر گرگان با پرداخت ۸ میلیون تومان دوباره تست گرفتیم که همه منفی بودند و آن را به ناظر مسابقات هم ارائه دادیم».

جعفریان می‌گوید:
« مسئولان تیم صومعه سرا باید مرا در جریان تست منفی اول قرار می‌دادند.  به هر حال از آنجائیکه فرمانداری و مرکز بهداشت گرگان اصرار داشتند این تیم باید شهر را هر چه زودتر ترک کند من هم با فدراسیون تماس گرفتم و قضیه را گفتم. آن‌ها هم گفتند با توجه به تمام مسائل بازی را کنسل و به تیم‌ها اعلام کنیم که شهر را ترک کنند. گزارش کامل و پیوست مدارک پزشکی ارائه شده را هم به فدراسیون دادم تا تصمیم گیری کنند و انشاالله حق به حق‌دار برسد».

مسئولان تیم صومعه سرا با اطمینان از نتایج تست‌ها، همچنان می‌پرسند چرا ناظر بازی حاضر نیست تست تیم آتشی را به پیوست گواهی سلامت این تیم منتشر کند؟ سپس می‌گویند بازیکنان‌شان ظرف یک هفته 4 بار تست داده‌اند و نتایج بلافاصله به فدراسیون اعلام شده است اما یک بار حاضر نشده‌اند تا تست کرونا تیم آتشی را به ما نشان بدهند.

چنانچه فدراسیون بسکتبال تست کرونا تیم آتشی را منتشر نکند یا در قبال خواستۀ مسئولان تیم صومعه سرا پاسخگو نباشد، به نظر می‌رسد در خصوص تست کرونا تیم صومعه سرا بزرگ‌نمایی صورت می‌گیرد تا قضیۀ اصلی که نداشتن تست کرونا توسط تیم آتشی و تخلف آشکار این تیم در مسابقات است، پنهان شود.

سایت خانه بسکتبال ایران در صورت تمایل تیم آتشی حاضر به انتشار نتیجه تست کرونا این تیم است.

دیدگاهتان را بنویسید