بسکتبال زنان به چه بازیکنانی نیاز دارد؟ / این خانم‌های مدعی

بسکتبال بانوان

پخش بازی‌های بسکتبال بانوان باشگاههای ایران به‌صورت اینترنتی به ابعاد مهارتی، اجتماعی، روانی و تبلیغاتی بسکتبال دختران کمک می‌کند. اقتصاد بسکتبال بانوان بهبود می‌یابد و اسپانسرهای بیشتری جذب می‌شوند.

سایت خانه بسکتبال ایران، این فرصت‌ها برای بسکتبال سه نفره بانوان ایران که در مسیر رقابت‌های انتخابی است، مغتنم است. اما علاوه بر آن، کیفیت بازی‌هاست که تیم‌ها و نفرات خوب با بازی‌های خوب، مجموعه‌ای از عوامل کیفی را تشکیل می‌دهند.

امسال تیم نارسینا، یک بازیکن آمریکایی را استخدام کرده که بخشی از یک کار خوب در بسکتبال دختران است. شوماری هریس بازیکنی است که بسکتبال دختران نیاز دارد.
پوینت گارد آمریکایی نارسینا با تسلط بالای مهارتی و روانی در بازی که به سادگی قادر به جمع و جور کردن تیم و بازی است.

هریس جزو نفرات 18 امتیازی تیمش در بازی دیروز با بهمن بود اما 7 پاس منجر به گل با 4 توپ‌ربایی و فقط 2 توپ لو داده در 40 دقیقه زمان بازی داشت.

شاید اظهارنظر دربارۀ این بازیکن زود باشد اما تسلط این بازیکن و القای بازی و روحیۀ مثبت به هم‌تیمی‌ها با آرامش انتقال اعتماد به نفس و تجربیات مسابقه، از نکات برجستۀ بازیکنان پوینت‌گارد است که در نوع بازی و در چهرۀ شوماری پیداست.

رویارویی ملی‌پوشان با این بازیکن، تجربیات ارزنده‌ای در آینده برای آنان به همراه خواهد داشت.

شوماری هریس در آمریکا، اسپانیا و یونان هم بازی کرده و حضور این خانم در بسکتبال زنان ایران از این منظر که آمریکایی است، تازگی دارد. این برای نخستین بار اتفاق افتاده است. به نظرم برای دختران ایرانی در مسیر بسکتبال سه نفرۀ رقابت‌های انتخابی المپیک، اتفاق خوبی است.

بسکتبال بانوان
در کنار این بازیکن، یک خانم روسی هم قرار گرفته که نامش «یکاترینا فولادوند» است. در ایران ازدواج کرده (به نقل از رادیو بسکتبال همین سایت). او به اتفاق انیس مرادی، یاسمن محمدی و آیلار دهناد، از برترین بازیکنان تیم نارسینا در دیدار مقابل تیم بهمن بودند.

انیس مرادی از بازیکنان جنوبی بسکتبال بانوان باشگاه‌های ایران است.

دو بازی خوب انیس در دو بازی با نارسینا تهران مقابل حریفان سبب شده تا نام انیس مرادی بیشتر شنیده شود به ویژه بازی دیشب مقابل بهمن که مرادی دبل دبل کرد. با 18 امتیاز و 15 ریباند.

پخش زندۀ دیدارهای بسکتبال بانوان باشگاههای ایران خارج از بسکتبال روی کاغذ (آمار)، ما را با واقعیت‌های دیگری از بسکتبال دختران آشنا کرد و چهره‌هایی مثل انیس مرادی را آشکارتر.

انیس مرادی از بازیکنان باتجربه بندرعباسی در بسکتبال بانوان است که سابقۀ بازی در تیم‌های مطرحی چون نفت آبادان دارد.

او از آغاز دهۀ 90 به تناوب در اردوهای آماده‌سازی تیم‌های ملی حضور یافت.

ترکیب بازیکنان داخلی و خارجی به ویژه شوماری هریس بعد از غلبۀ نارسینا بر مدافع قهرمانی، از خانم‌های این تیم در ادامۀ بازی‌های بانوان، یک مدعی تمام عیار می‌سازد.

عکس فدراسیون بسکتبال

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال ایران را در بخش بالای سبد، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید