شجاعی 4 سال در بسکتبال روی دخترش و طلب منصور پورحیدری تمرکز داشت / التیام بخشیدن یک درد رنجور خانوادگی!  

شجاعی 4 سال در بسکتبال روی دخترش و طلب منصور پورحیدری تمرکز داشت / التیام بخشیدن یک درد رنجور خانوادگی!  

فریده شجاعی به دنبال اعلام فهرست نایب رئیس، هیئت رئیسه و دبیر  فدراسیون توسط نامزدهای ریاست فدراسیون بسکتبال از سمت نایب رییسی خود در فدراسیون بسکتبال استعفا کرد.

شجاعی 4 سال نایب رئیس فدراسیون بود اما با سوء استفاده از اعتبار و اعتماد ملی، بیشتر روی دخترش تمرکز داشت که عضو تیم ملی شود که شد. این خواسته خانوادگی شجاعی منجر به حق‌کشی در زمینه فعالیت دختران بسکتبالیستی شد که به ناحق از تیم ملی کنار گذاشته شدند. آمار ضعیف دختر شجاعی در بازی‌های باشگاهی و ملی کاملاً گویای این موضوع است و جای توضیح ندارد. شجاعی فهمید در فهرست نامزدهای ریاست فدراسیون بسکتبال جایی ندارد استعفا کرد تا از طریق دیگر با کمک دوستان سابقش در معاونت ورزش ‌ بانوان، موقعیت تازه‌ای برای خودش دست و پا کند.

شجاعی که همزمان با نایب رییسی فدراسیون بسکتبال تحت حمایت معاونت ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان بود مهمترین دغدغه‌اش بازپس گرفتن طلب مرحوم منصور پورحیدری (همسرش) از باشگاه استقلال بود. مصاحبه‌های او نشان می‌دهد از کدام  « درد‌های متعدد بسکتبال رنجور بانوان» که در متن استعفانامه‌اش نوشت، سخن می‌گوید! یک درد رنجور خانوادگی که به دنبال التیام بخشیدن آن با ملی‌پوش کردن دخترش بود.

فرازهای دیگری از متن این استعفا نامه جالب است:
« منافع ملی را بر مصالح فردی، جناحی و سیاسی ترجیح دادم…»
بله موقع بازی‌های تیم ملی دختران، آمریکا تشریف بردید تا محل زندگی و امور اقامت دختر خانم و سرمربی سفارشی را مرتب کنید.

« مفتخر و خشنودم که در این مدت کوتاه با وجود مخالفان و موانع مالی و انسانی موجود توانستم با ایجاد حس همدلی و تکیه بر حرکت گروهی هدفمند و برنامه محور عملکردی قابل قبول از خود بر جا بگذارم و فعالیت‌هایی اثر گذار در حوزه‌های مختلف در سطح ملی و بین‌المللی را کلید بزنم».
بعد از 4 سال با وجود توانمندی‌های دختران، تعدادی از اعضای شایسته را حذف کردید و تیم ملی را بین 6 تیم دسته دوم آسیا ششم کردید!

«اکنون به دلیل عدم توان مبارزه با این مشکلات و علیرغم علاقه فراوان به خدمت در راستای توسعه بسکتبال بانوان، ادامه مسیر میسر نمی‌باشد».

شما از فوتبال رفتید بعد از شما شاهد درخشش دختران فوتبالیست هستیم. امیدوارم رفتن‌تان از بسکتبال بانوان بزودی سبب کارهای خیر  و متعهدانه در راه مؤفقیت بسکتبال دختران ایرانی شود. چون ماندن‌تان اشتباه بود و رفتن‌تان کار درست‌تان و کمک به بسکتبال بانوان است که زودتر از اینها باید انجام می‌دادید.

 

دیدگاهتان را بنویسید