اسرار ریگا

اسرار ریگا

تیم ریگا، اسرار قدرتش را در بسکتبال سه نفره با جوانان لتونی به اشتراک می‌گذارد.

ریگا با فوق ستاره‌هایش، کارلیس لاسمانیس ملقب به بتمن و نائوریس میزیس معروف به رابین، به طور غیرمنتظره‌ای در بسکتبال سه نفره دنیا به قدرتی حیرت‌انگیز تبدیل شد.

اما موفقیت پایدار تیم ریگا چیزی بیش از قدرت‌های ابرقهرمانان بزرگ تیم است. آنها علم ترکیبی شگفت‌انگیزی دارند و می‌دانند چگونه از موقعیت‌های غیرممکن، پیروزی بسازند.

تیم ریگا می‌خواهد رازهای موفقیت خود را برای جوانان لتونی به اشتراک بگذارد و بازی سه نفره را گسترش دهد. این بازی به سرعت در کشوری در بالتیک محبوبیت پیدا می‌کند.

با اوضاع کووید 19، تیم ریگا بیشتر در خانه باقی مانده است اما از این زمان به طور هوشمندانه استفاده می‌کند و به بازیکنان جوان با استعدادی که می‌خواهند از قهرمانان خود تقلید کنند، آموزش می‌دهد.

مربی تیم ریگا، رایموندس فلدمانیس گفت:

«آنان می‌خواستند برای بچه‌ها کاری انجام بدهند. به حومۀ شهر رفتند و جلسات آموزشی با شعار اشتراک و مراقبت برگزار کردند. ما می‌خواهیم دانش خود را به اشتراک بگذاریم و برخی از رازهای بازی خود را به آنان نشان بدهیم».

با حفظ مزیت رقابت، فلدمانیس نمی‌خواهد اسرار تیم ریگا را به صورت عمومی افشا کند اما آنان امیدوارند این مسیر آموزشی به یک آکادمی سه نفره تبدیل شود.

«ما می‌خواهیم به جوانان بگوییم بازی سه نفره را دنبال کنند زیرا آنان سرعت و احساسات نشان داده شده در بازی‌ها را دوست دارند».

لاسمانیس و میزیس، الگوی برجستۀ جوانان لتونی هستند زیرا بچه‌ها آنها را دیده‌اند كه بهترین هستند و این الهام را برای جوانان فراهم می‌کنند تا ببینند در این بازی چه امکاناتی وجود دارد.

تیم ریگا در سال مأیوس کننده ناشی از شیوع کووید 19، قدرت خود را با پیروزی در مسترز مجارستان در شهر دبرسن نشان داد. فیبا

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال جهان را در بخش تایم اوت ، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید