یادداشت‌های قاضی‌القضات بسکتبال / داوری مفتی در مدیریت جهادی

یادداشت‌های قاضی‌القضات بسکتبال / داوری مفتی در مدیریت جهادی

 

جل‌الخالق، تمام اتفاقاتی که باور نمی‌کردیم در یک فدراسیون بیافتد، در فدراسیون بسکتبال با مدیری با گرایش جهادی و انقلابی افتاد.

یکی از این اتفاقات اینکه؛ داوران در سال‌های گذشته علاوه بر سختی‌ قضاوت‌های بسکتبال با چالش عدم پرداخت دستمزدشان پس از بازی نیز روبرو بودند.

این موضوع به حدی بالا گرفته بود که چاره‌ای به جز طرح در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون نداشتند، در آن جلسه نیز معمولا وعده می‌دادند دستمزد داوران به موقع پرداخت شود.

با وجود این پدیده‌ی مدیریت جهادی در بین فدراسیون‌های ورزشی، در حالی که هفته چهارم لیگ برتر بسکتبال را برگزار کرد؛ پرداخت دستمزد به کنار، هنوز مبلغ دستمزد داوران را در فصل جاری لیگ تعیین نکرده است.

نکته‌ی شگفت‌آور اینکه، پس از پرس و جو درباره علت عدم تعیین دستمزد، دبیر دائم‌السفر فدراسیون، گفته «نرخ توسط کمیسیون داوران تعیین نشد».
این در حالی است که تعیین حق‌الزحمه داوری ابدا جزو مسئولیت‌های کمیسیون داوران تعریف نشده است.

در وااسفای گرانی و تورم و خرج بالای سفرها، و هرج مرج تولیدی فدراسیون بسکتبال، بعضی داوران عطای داوری را به لقایش بخشیده و رفتند.
رئیس بله قربان گوی کمیته داوران هم که نبودن داوران بین‌المللی و با تجربه برایش کوچکترین اهمیتی ندارد، احتمالا تصمیم گرفته حل مسئله حق الزحمه را به نفر بعدی که در شرف تشریف فرمایی است، بسپرد و اگر صدایی از سنگ شنیدی، می‌توان اقدامی هم از این بزرگوار ببینی.

عکس تزیینی است.

دیدگاهتان را بنویسید