رئال یعنی شکوه، حتی اگر جا مانده از قافله باشد/بسکتبال يوروليگ

رئال مادرید

سایت خانه بسکتبال ایران؛ این فصل سخت‌ترین و پر فشارترین دوران رئال مادرید پرافتخارترین تیم تاریخ یورولیگ بود به شکلی که حالا تیم تحت رهبری پابلو لاسو دستش از 2 جام مهم در این فصل کوتاه مانده.

نوشتارهايى درباره يوروليگ

قسمت دوم (رئال مادريد)

به قلم گزارشگر تلويزيون: محمدحسن واحد

چند ماه پیش در فینال جام حذفی اسپانیا کوپا دل ری شکست را مقابل بارسلونا تجربه کرد و مقابل حریف دیرینه مغلوب شد و هفته گذشته هم در مرحله حذفی یورو لیگ مقابل آنادولو و شاگردان آتامان، سری بازی پلی آف را 3 بر2 واگذار کرد تا از رسیدن به جمع چهار تیم برتر اروپا محروم شوند.

رئال در ١٠ سال گذشته هفت مرتبه حضور در جمع چهار تیم برتر اروپا را تجربه کرده پس بدون تعارف از یک میراث بزرگ و با شکوه صحبت می‌کنیم.

 

سال 2011 پابلو لاسو از سوی سران مادرید به عنوان سرمربی انتخاب شد در حالی که تنها 43 سال سن داشت.

وقتی این انتخاب رسانه‌ای شد کمتر علاقمندی تصور می‌کرد یک دهه باشکوه در تاریخ برای رئال رقم بخورد اما لاسو قلم به دست آماده بود تا تاریخ را از نو بنویسد.

این یک دهه برای رئال سراسر شکوه و اقتدار بود که حاصل آن 2 قهرمانی در یورو لیگ، 5 قهرمانی در باشگاه‌های اسپانیا، 6 قهرمانی در جام حذفی و 6 قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا بود تا موزه افتخارات رئال با این تعداد جام زیباتر شود.

اما این فصل چالش‌های فراوانی در مسیر رئال قرار گرفت و از صلابت و قدرت همیشگی این تیم خبری نبود.

ابتدای فصل فاکوکامپازو ستاره این تیم به دنور ناگتس پیوست در ادامه آنتونیرندولف با مصدومیت فصل را از دست داد اما این پایان ماجرا نبود و گابریل دک دیگر آرژانتینی رئال با پیشنهاد تیم اکلاهاما به این تیم اضافه شد تا دست لاسو خالی تر از قبل باشد.

رئال از سال 2012 تا به حال فصلی را بدون جام پشت سر نگذاشت و حالا تنها جام باقی مانده برای مادریدی‌ها و پابلو لاسو لیگ اسپانیاست تا شاید این را رکورد را پابرجا نگه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید