رحیمیان؛ در سایه‌ی تجربه و درخشش

رحیمیان؛ در سایه‌ی تجربه و درخشش

پیدا کردن بازیکن داخلی به غیر از ملی‌پوشان و چهره‌هایی که خوب بازی کردن‌شان برایم عادی شده است، بین امتیازآوران خارجی در لیگ برتر بسکتبال کار من در پایان هر دور از بازی‌هاست.

لیگی که با در نظر گرفتن سن بازیکن، قدرت، تکنیک، قد، هوش، توانایی انتخاب بهترین گزینه حین بازی، ثبات، تصمیم‌گیری، ریسک‌پذیری، داشتن حداقل یکی دو شاخصه‌ی بازی و عوامل دیگر در بیشتر تیم‌ها و بازی‌ها مطابق استانداردهای من پیش نمی‌رود اما گاهی به بازیکنانی برمی‌خورم که بنا بر سابقه‌ی آنان در ادوار قبلی و بازی‌های این فصل‌شان، نمودار رشد را نشان می‌دهد.

مجید رحیمیان از دسته‌ی همین بازیکنان است. شاهرودی است اما از خوزستان و بعد از یک فصل مؤفق با پالایش نفت آبادان روانه‌ی شمال و آورتا ساری شد. همچنین، مسی‌ها (کرمان و رفسنجان) و ذوب آهن، تجربیات بیشتری برای رحیمیان ساختند.

شاهرودی‌ها به داشتن بازیکنان جنگنده معروفند و رحیمیان این خصلت را در خود دارد. علاوه بر این، فرصت‌های بازیِ بیشتر است که توسط #سیامک_ویسی در اختیار او گذاشته می‌شود:

« به من اعتماد دارند و نقش‌های بیشتری از من می‌خواهند. من تمام تلاشم را برای تیمم می‌کنم».

پارسال پالایش نفت آبادان سوم شد و رحیمیان که در ترکیب تیم #علی_توفیق جا افتاده بود، بالاتر از سطح انتظار بازی کرد.

او این روند مثبت رو به بالا را ادامه داده است:

«از پارسال تا الان یک روز هم استراحت نکردم. ظهر همان روزی که از آبادان به شاهرود برگشتم عصرش تمرین کردم چون خیلی انگیزه داشتم. بعدش به اردوی تیم ب ایران دعوت شدم و در مسابقه‌های بین‌المللی به میدان رفتم که در بالا بردن اعتماد به نفسم خیلی خوب بود».

مجید سعی می‌کند بعد از بازی در تیم ب ایران مسیر مؤفقیت‌هایش در لیگ برتر را به اردوهای تیم ملی برساند.
« من بارها خواب تیم ملی را دیدم و از نوجوانی تا امروز همیشه فکر تیم ملی هستم».

مجید رحیمیان در 14 بازی با متوسط 33 دقیقه و 18.6 امتیاز یکی از مؤفق‌ترین بازیکنان لیگ برتر است. در ریباند، اسیست و دفاع به واسطه‌ی همان خصلت جنگندگی‌اش، نقش مؤثری دارد.

26 ساله است و در ترم سه کارشناسی ارشد فیزیولوژی کاربردی دانشگاه تهران درس می‌خواند.

حضور مثبت رحیمیان در بردهای آورتا ثابت می‌کند که او یکی از مهم‌ترین بازیکنان برای تیمش است. میانگین امتیازآوری مجید با توجه به اینکه در میانه‌های فصل قرار داریم نشان می‌دهد متوقف کردن او در حین حمله کار بسیار دشواری است.

دیدگاهتان را بنویسید