برنامه شماره 11 رادیو بسکتبال ایران – تبعیض

برنامه شماره 11 رادیو بسکتبال ایران - تبعیض

برنامه شماره 11 رادیو بسکتبال ایران از سایت پخش میشه

امشب 3 بهمن 1399 – برنامۀ شمارۀ 11 از سایت خانه بسکتبال ایران

صدای ما فراتر از خانه ما

موضوع : تبعیض

رادیو بسکتبال

موضوع: تبعیض

اجرا: مهراد خورشیدی

با بخش‌های متنوعی مثل؛

با لژیونرها، رضا طاهری از آلمان

هندآف

تحلیل هفتگی NBA با محسن مظفری از کانادا

در کنار تحلیلی از بازی محمدحسن‌زاده ملی‌پوش نفت آبادان

بسکتبال؛ رویای نسل‌ها

مربی یونان کوزه‌ها را شکست!

احسان امیری

تایم‌اوت (بسکتبال اروپا و خبرهای NBA)

محمدحسن واحد

جامپ‌بال (داوری در بسکتبال)

ژوبین جلیلی از اسپانیا

شات کلاک (بسکتبال بانوان)

پریسا یزدانی

 ضمن تشکر از بازدید شما، خواهشمندیم به منظور ارائه خدمات بهتر و رسیدن به اهداف عالی سایت، تیم خانه بسکتبال ایران را یاری فرمایید.

هرگونه پیشنهاد و انتقاد سازنده خود را با ما در میان گذاشته تا با برطرف نمودن ایرادات و استفاده از پیشنهای ارزشمند شما در جهت ارائه خدمات بهتر به خانواده بزرگ بسکتبال بکوشیم.

بسکتبال رویای نسل‌ها

پژوهشی از افشین رضاپور

ایران در سال‌های 1970 و 1977، دو بار از تیم‌های بسکتبال ارتش‌های جهان میزبانی کرد. سال 1349 مسابقات باشکوه ارتش‌ها، جلوه خاصی به بسکتبال بین‌المللی ایران داد.

در این سال، تیم ارتش ایران که بیشتر از نفرات تیم ملی تشکیل شده بود، در سالن محمدرضا شاه(شهدای هفتم تیر امروزی) بازی کرد. در سال 1356، بازی‌ها در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آریامهر (آزادی امروزی) برگزار شد.

در مسابقۀ فینال بازی‌های سال 1356 بین دو تیم یونان و آمریکا اتفاق جالبی افتاد.

«قضاوت فینال این مسابقات بر عهدۀ مهدی مکری داور بین‌المللی از ایران و یک داور فرانسوی بود. بازی آخر بود و غلامرضا پهلوی برادر شاه، که ریاست کمیتۀ ملی المپیک را بر عهده داشت به اتفاق تعدادی از مقامات ورزشی کشور در سالن حاضر بودند.

قبل از فینال، طبق معمول مراسمی برگزار شد.  داوران و ورزشکان معرفی شدند و تیم‌ها کادو و یادبود کشورهای خودشان را بین بازیکنان و مربیان ردوبدل کردند.

مربی تیم یونان دو عدد کوزۀ بسیار زیبا و نفیسی را که از صنایع دستی کشورش بود به داوران دیدار هدیه کرد که یکی مال مهدی مکری شد. داوران هم به دلیل اینکه وقت نداشتند دوباره به رختکن برگردند کوزه‌ها را همانجا کنار زمین روی میز داوران گذاشتند تا بین دو نیمۀ مسابقه، به رختکن ببرند.

با شروع مسابقه و در طول بازی، مربی تیم یونان از نحوۀ قضاوت داوران بسیار عصبانی  و حرکات و رفتار غیرورزشی داشت تا اینکه یک لحظه اختیارش را از دست داد و به سمت میز داوری رفت و کوزه‌های اهدایی را محکم به زمین کوبید! و شکست.

داوران  به خاطر حرکت ناشایست و اعتراض به داوری برای این مربی سوت فول فنی زدند. با این وجود سوت جریمه برای آقای مربی، کوزه برای داوران نشد که نشد!

هر دو تا شکست و این صحنه موجب استهزاء و خندیدن تماشاگران به همراه مدعوین مسابقات شد.

One thought on “برنامه شماره 11 رادیو بسکتبال ایران – تبعیض

  1. مسعود نجفی میگوید:

    مطالب شمارامطالعه می کنم و بسیارلذت می برم،درمسیرپیش روبرایتان آرزوی موفقیت وکامیابی دارم.امیدوارم نسل جوان قدرزحمت های بی شایبه ی شمارابداند.شادکام باشید.

دیدگاهتان را بنویسید