برنامه شماره 3 رادیو بسکتبال ایران – دست داغ

برنامه دست داغ رادیو بسکتبال

برنامه شماره 3 رادیو بسکتبال ایران از سایت پخش میشه و خبر‌های خوب

مصاحبه‌های داغ ، تحلیل و گزارش و… صدای ما فراتر از خانۀ ماست.

 

رادیو بسکتبال از سایت خانه بسکتبال ایران پخش میشه و خبر‌های خوب ، مصاحبه‌های داغ ، تحلیل و گزارش و… صدای ما فراتر از خانۀ ماست

 دست داغ

حسن ميرزاآقابيك
فائزه شهريارى
جلال شهميرزادى
از يك روز خوب در بازي‌هاشون برامون ميگن

بسكتبال روياى نسل‌ها

با آرزوی موفقیت و افتخار آفرینی تیم ملی بسکتبال ایران در پنجره دوم بازی‌های کاپ آسیا در قطر…(تیم ملی بسکتبال ایران ایران روز هشتم آذر با عربستان و دهم آذر مقابل سوریه در مسابقات انتخابی کاپ آسیا قرار می‌گیرد.)

بسكتبال روياى نسل‌ها ، از بالای سبد تايم اوت ، شات کلاک ، چند خط از رسانه‌ها ،بسکتبال جهان (اروپا، NBA و…)

و مطالب شنيدنى از بسكتبال در راديو بسكتبال که هر هفته جمعه حوالی ساعت 9 شب به وقت تهران از سایت خانه بسکتبال ایران پخش میشه، از اینکه برنامه‌های رادیو بسکتبال را میشنوید سپاسگزاریم.

بسکتبال رویای نسل‌ها

پژوهشی از افشین رضاپور

اسامی بازیکنان رو به این ترتیب می‌خونم؛ مهشید نونهالی، مینا رُکنی، سیمین شفیقی، نینا زرگرصالح، مینا محبی، ساتنیک دومانیان، ایرن نیکوقوسیان، لی لی امامی، عفت احمدخانی، اعظم اسکندر، زیبا افلاطون و فرشته گلستانی.

این نفرات، اعضای نخستین تیم ملی بسکتبال زنان ایران بودند. آذر ماه سال 1344، تیم ملی به ترکیه رفت و با سه تیم از تیم‌های بسکتبال این کشور بازی کرد. اسامی تیم توسط فریدون شریف‌زاده، مربی تیم خوانده شد. این تیم را علاوه بر او، حسین کاراندیش، ملی‌پوش ایران در المپیک 1948 لندن تمرین داد.

کریم‌زاده؛ داور بسکتبال از دیگر همراهان تیم دختران بود.

پیش از سفر، یک هیئت سه نفره متشکل از حسین کاراندیش، غلامرضا عاصمی و عقیلی؛ مسئول گزینش اعضای نخستین تیم ملی بسکتبال بانوان ایران بودند. دکتر ضیاءالدین شادمان، رئیس وقت فدراسیون بسکتبال نیز همراه دختران بود.

روز سه شنبه دوم آذر 1344، تیم بسکتبال زنان ایران در شهر قونیۀ ترکیه؛ ابتدا به حریفش باخت. جمعه پنجم آذر، تیم ملی توانست دومین حریف خود را شکست دهد. سومین بازی تیم ایران نیز دو روز بعد برگزار شد که این بار نیز دختران ایران نتیجه را واگذار کردند.

این سفر در پی مراودات فرهنگی، سیاسی و ورزشی ایران و ترکیه انجام شد. مناسبات دو کشور با اشتراکات فرهنگی‌ای که در مقاطعی پای بسکتبالیست‌های دختر ترک را به ایران کشید. آنان در شهرهای کرمانشاه و رشت مقابل تیم ملی بسکتبال زنان ایران بازی کردند.

ضمن تشکر از بازدید شما، خواهشمندیم به منظور ارائه خدمات بهتر و رسیدن به اهداف عالی سایت، تیم خانه بسکتبال ایران را یاری فرمایید.

هرگونه پیشنهاد و انتقاد سازنده خود را با ما در میان گذاشته تا با برطرف نمودن ایرادات و استفاده از پیشنهادات ارزشمند شما در جهت ارائه خدمات بهتر به خانواده بزرگ بسکتبال بکوشیم.

 

One thought on “برنامه شماره 3 رادیو بسکتبال ایران – دست داغ

دیدگاهتان را بنویسید