نخستین برنامه رادیو بسکتبال ایران

نخستین برنامه رادیو بسکتبال ایران

برنامه ۱ رادیو بسکتبال ایران از سایت پخش میشه و خبر‌های خوب

مصاحبه‌های داغ ، تحلیل و گزارش و… صدای ما فراتر از خانۀ ماست.

اولین برنامه رادیو بسکتبال در سایت خانه بسکتبال ایران در دسترس شماست. این برنامه به مدت ۲۰ دقیقه اخبار و رویدادهای بسکتبال را در هفتۀ گذشته مرور می‌کند.

 iran basketball house
در خانه بسکتبال ایران بخوانید و بشنوید

رادیو بسکتبال از سایت خانه بسکتبال ایران پخش میشه و خبر‌های خوب ، مصاحبه‌های داغ ، تحلیل و گزارش و… صدای ما فراتر از خانۀ ماست

قسمت اول رادیو بسکتبال برنامه ۱ رادیو بسکتبال ایران را با بخش‌هایی مثل «اخبار لژیونرها» گزارشی از بازی فردای تیم‌های روستوک  – پادربورن از آلمان، حرف‌های محمدرضا اسلامی بعد از پایان دو بازی تیمش و …

رادیو بسکتبال را می‌توانید هر هفته جمعه‌ها بشنوید.

بزودی این صدا از یک خانه فراتر خواهد رفت.

منتظر برنامه‌های بعدی باشید.

بسكتبال روياى نسل‌ها ، از بالای سبد تايم اوت ، شات کلاک ، چند خط از رسانه‌ها ،بسکتبال جهان (اروپا، NBA و…)

و مطالب شنيدنى از بسكتبال در راديو بسكتبال که هر هفته جمعه حوالی ساعت ۹ شب به وقت تهران از سایت خانه بسکتبال ایران پخش میشه، از اینکه برنامه‌های رادیو بسکتبال را میشنوید سپاسگزاریم.

ضمن تشکر از بازدید شما، خواهشمندیم به منظور ارائه خدمات بهتر و رسیدن به اهداف عالی سایت، تیم خانه بسکتبال ایران را یاری فرمایید.

هرگونه پیشنهاد و انتقاد سازنده خود را با ما در میان گذاشته تا با برطرف نمودن ایرادات و استفاده از پیشنهادات ارزشمند شما در جهت ارائه خدمات بهتر به خانواده بزرگ بسکتبال بکوشیم.

این مطلب را هم مطالعه کنید؛  بسکتبال مالی، و امید به «کانوته»

بسکتبال رویای نسل‌ها

قسمت اول

پژوهشی از افشین رضاپور

متن تاریخی: اعضای تیم نیرووراستی با چمدان‌های بزرگ و کوچک آماده هستند. تیم مشت‌زنی هم آمده و هر دو تیم جلوی یک کامیون ارتشی ماک استودووبیکر ایستاده‌اند. این کامیون ارثیۀ متفقین بعد از جنگ جهانی دوم است که از خیابان‌های تهران عبور کرده و به خیابان شاه آباد رسیده است.

روی کامیون یک پوشش برزنتی، بازیکنان بسکتبال به اتفاق مشت‌زنان را از گزند باد و باران در مسیر در امان نگه می‌دارد. اعضای تیم‌ها یکی یکی سوار کامیون می‌شوند.

۷ نفر از این جمع، بسکتبالیست‌های تیم باشگاه نیرووراستی هستند. به اتفاق منوچهر مهران، مدیر باشگاه و مؤسس مجلۀ ورزشی نیرووراستی و فریدون شریف‌زاده، ملقب به پدر بسکتبال ایران. مقصد استانبول ترکیه.

تیم بسکتبال نیرووراستی در ادامۀ فعالیت‌های برون مرزی خود از جمله سفر به عراق، این بار تصمیم دارد تیم‌های بسکتبال و مشتزنی را روانۀ ترکیه کند.

فریدون شریف‌زاده که ترک‌تبار است، پس از سال‌ها اقامت در ایران، به عنوان کسی که نخستین بار به طور رسمی بسکتبال را به ایران معرفی کرد شناخته می‌شود هر چند بین سال‌های ۱۲۹۸ تا ۱۳۱۰، نشانه‌های دیگری از بسکتبال در ایران وجود دارد مثل ورود ورزش‌های مدرن با میرمهدی ورزنده دانشجوی ایرانی در بلژیک یا عکس تیم بسکتبال دختران ارامنه جلفا در سال ۱۳۰۲ خورشیدی. شریف‌زاده، در گالاتاسرای بسکتبال بازی کرد و اما حالا مربی تیم نیرووراستی با ترکیب حسین جبارزادگان، فریدون اشتری، امیر عقیلی، خانلری، ابوالفضل صلبی، کاراندیش  و تقوی است.

در اردیبهشت سال ۱۳۲۶، اعضای تیم بسکتبال نیرووراستی به دعوت باشگاه گالاتاسرای از تهران به سوی مرز بازرگان حرکت کردند.

این مطلب را هم مطالعه کنید؛  برنامه شماره 53 رادیو بسکتبال ایران – لرستان؛ آبشارهای سرمست و دشت لاله‌های واژگون

در مدت یک هفته در استانبول با تیم‌های گالاتاسرای و دانشگاه استانبول بازی کردند. تیم ایرانی نتیجۀ هر دو بازی را واگذار کرد اما دستاورد مهم این بازی‌ها، ارتباطات بین‌المللی بسکتبال ایران بود که برای نخستین بار، یک سال پیش از سفر تیم ملی به المپیک ۱۹۴۸ لندن، با جهان بسکتبال برقرار شد.

One thought on “نخستین برنامه رادیو بسکتبال ایران

 1. آزاده امیری میگوید:

  برنامه بسیار جالب و ارزشمندی شنیدم
  بسیار سپاسگزارم از اینکه شروع رادیو سایت را با نام یک بانو بسکتبالی انجام دادین
  این اتفاق بزرگ و ارزشمندیست که به جامعه بانوان ورزشی بها و ارزش گذاشته شده
  برابری اخبار و رویدادهای ورزشی مردان و زنان کامل قابل لمس بود.
  براتون آرزوی موفقیت میکنم و همچنان انتظار اتفاقات درخشان هستم??

 2. محمد عچرش میگوید:

  باعرض سلام واحترام خدمت عزیزان زحمتکش عرصه بسکتبال کشور کارخیلی عالیه با آرزوی موفقیت روزافزوان سپاس

 3. محمود حاج‌علی اکبری میگوید:

  سلام خسته نباشین بسیارکارقوی وپرزحمتی انجام میدین ومن شاهد تلاشهای شما هستم امیدوارم اینجا محلی برای درکنار هم بودن وصلح وصفا ودوستی باشه

 4. حمید موسوی میگوید:

  سلام بسیار کارعالیه تاحالا همچین چیزی نداشتیم امیدوارم بتونه به جامعه بسکتبال کمک کنه وبه کسی بر نخوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *