آمده‌ایم برای بسکتبال خوزستان کار کنیم / شاید فدراسیون با کار ما مشکل دارد

آمده‌ایم برای بسکتبال خوزستان کار کنیم / شاید فدراسیون با کار ما مشکل دارد

بسکتبال خوزستان در دو سال گذشته با وجود کرونا به حرکت رو به رشد خود ادامه دارد. تیم خانه بسکتبال خوزستان در مسابقه‌های باشگاههای ایران شرکت کرد و در صورت ادامه، تا یکی دو فصل آینده جزو مدعیان بسکتبال باشگاهها خواهد شد. در کنار این تیم به رده‌های سنی توجه شده است. مجتبی پیرعباسی رئیس هیئت بسکتبال استان خوزستان که حالا با تجربه‌تر از دو سال پیش شده است – زمانی که هیئت را در اختیار گرفت – با برنامه‌ریزی در رده‌های پایه به افق‌های دورتر می‌نگرد.
پیرعباسی در گفت و گویی که با پایگاه خبری امید جنوب داشت از مسابقه‌های در حال برگزاری در تمامی رده‌های سنی خبر داد. لیگ نوجوانان و جوانان … و کمی بعدتر مینی بسکتبال و میکرو.
او گفت:
«رضا آلبوفتیله و سعید شریفی، مربیان استان، تمرینات نفرات منتخب را از آغاز تابستان برعهده می‌گیرند».
پیرعباسی برنامه‌ریزی برای بانوان را به بعد از تغییراتی در این حوزه موکول کرد. او می‌گوید:«آمده‌ایم برای بسکتبال خوزستان کار کنیم».
اما مهمترین مسئله در بسکتبال خوزستان سرنوشت تیم خانه بسکتبال است. بعد از پایان فصل رقابت‌های باشگاهها از سوی فدراسیون اعلام شد تیم خانه بسکتبال خوزستان و نیروی زمینی به دسته پایین‌تر سقوط کردند. خبری که اهالی بسکتبال خوزستان را نگران کرد. آن هم در شرایطی که محاسبات امتیازی جدول دو گروه لیگ برتر مبهم و غیرمنطقی است.
با وجود این، پیرعباسی اهالی بسکتبال خوزستان را دلگرم می‌کند:
«
تیم خانه بسکتبال بزودی تمریناتش را برای حضور در لیگ برتر فصل پیش رو شروع خواهد کرد».

دلایل رئیس هیئت بسکتبال خوزستان روشن است:
«جوانگرایی. حضور مستعدین استان در بالاترین سطح رقابت‌ها با نگاه به آینده».

تجربیات دو فصل حضور؛ امسال با تقویت بهتر و رویکرد جدید برای کسب نتایج بهتر تیم به منصه ظهور خواهد رسید.
نکته‌ای که پیرعباسی روی آن تأکید می‌کند:
«روند رو به رشد و صعودی تیم ما بر هیچ کارشناسی پوشیده نیست و از ابتدا هم برنامه و تصمیم ما میدان دادن به جوانان مستعد بومی خودمان بود تا برای آینده حرف برای گفتن داشته باشند».

تاکنون چند تیم فصل گذشته از لیگ برتر امسال انصراف داده‌اند و جای امیدواری است هنوز انگیزه‌های تیم‌هایی مثل خانه بسکتبال خوزستان باقی است.

پیرعباسی از رؤسای جوان، پر انرژی و متکی به عملکرد است تا حرف‌های حاشیه‌ای. متأسفانه در فضای امروز بسکتبال کشور حواشی زیاد است و شوربختانه مبنای تصمیم گیری برخی مسئولین قرار می‌گیرد.

او رُک و راست می‌گوید با فدراسیون بسکتبال مشکلی ندارد، اما «شاید فدراسیون با کار ما مشکل داشته باشد».
سپس ادامه می‌دهد:
« رئیس فدراسیون هنوز در شرایط قبل از انتخابات مانده و می‌گوید من قبل از انتخابات فدراسیون تلفن ایشان را پاسخ نداده‌ام! ضمن اینکه همین چند روز پیش در پاسخ به یکی از مسئولین استانی ما گفته تمایلی برای کار کردن با بنده ندارد! قطعاً احساس متقابلی است و بنده فقط تعدادی کار ناتمام دارم که برای تکمیل آنها فعلا مانده‌ام ضمن اینکه به نظر من ایشان باید به دنبال جذب موافق و مخالف باشد ولی متاسفانه چیزی که در این ۴ ماه دیدیم سراسر دافعه بود. ایشان به عنوان بزرگتر و راس هرم بسکتبال کشور می‌بایست تصمیمات شایسته و بایسته‌تری را اتخاذ کند.
بنده با ایشان مشکل شخصی ندارم. مشکل من با طرز تفکر حاکم بر فدراسیون ایشان است. فعلا قصد ورود به مسائل را ندارم اما بعضی چیزها را نمی‌توان دید و سکوت کرد».

رئیس هیئت بسکتبال خوزستان « دعوت از بازیکن بدون هماهنگی و اطلاع هئیت استان به اردوهای ملی را زیبنده» نمی‌داند. همچنین اشاره می‌کند با گذشت 4 ماه از روی کار آمدن فدراسیون جدید، هنوز برنامه‌ریزی مشخصی ندیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید