در بسکتبال ایران بازیکن خارجی زیاد داشتیم اما بازیکنی که 4 فصل برای یک تیم بازی کند نه.

در بسکتبال ایران بازیکن خارجی زیاد داشتیم اما بازیکنی که 4 فصل برای یک تیم بازی کند نه.

گرگان ملقب به شهر هواداران بسکتبال ایران برای چهارمین فصل پی در پی میزبان یک بازیکن آمریکایی است. این بازیکن در نایب قهرمانی تیم شهرداری گرگان در فصل 1397 نقش‌آفرینی کرد همینطور در بازی‌های نیمه‌تمام فصل 1398 در اوضاع کرونایی.

اوج درخشش این آمریکایی که حالا به عنوان وفادارترین بازیکن خارجی در بسکتبال ایران شناخته می‌شود، در پیروزی 3 بر یک شهرداری مقابل مهرام در فینال مسابقات پارسال بود که منجر به نخستین قهرمانی گرگانی‌ها در تاریخ بسکتبال ایران شد…

پری پتی، تا پیش از سری فینال پارسال مسابقات بسکتبال باشگاههای ایران برای اهالی بسکتبال شناخته شده بود اما پرتاب استثنایی او که در گوشی‌ها دست به دست چرخید باعث شد کل ایران با ستاره شهرداری گرگان آشنا شوند.

پتی با پرتاب حیرت‌انگیز و البته تصادفی‌اش از نیمه زمین خودی، سرنوشت قهرمان را مشخص کرد.

او پس از سه سال دوباره وارد ایران شد و قرار است برای چهارمین فصل پی در پی برای تیم شهرداری گرگان بازی کند. پتی تردیدی برای ماندن در ایران به ویژه در گرگان ندارد.

از سال 1380 که پای بازیکنان خارجی به بسکتبال باشگاههای ایران باز شد، پتی نخستین بازیکنی است که چهار سال پی در پی فقط برای یک تیم بازی می‌کند. او حتی برای بازی کردن در تیم ملی بسکتبال نیز ابراز علاقه کرده بود.

هواداران گرگانی بعد از خوشحالی قهرمانی پارسال، یک بار دیگر به خاطر بازگشت پری پتی خوشحالند.

پری پتی 33 ساله و متولد شیکاگو است.

پتی در تیم‌ دبیرستانی در میلواکی بازی کرد و برای دانشگاه تگزاس نیز در بسکتبال دانشگاهی به میدان رفت. بازی در لیگ یونان را در کارنامه دارد و از آبان 1397 تاکنون بازیکن شهرداری است.

دیدگاهتان را بنویسید