پایان باز

بسکتبال

مسابقات بسکتبال بانوان ایران قرعه‌کشی شد

امروز در نشستی با حضور نمایندگان تیم‌ها در محل فدراسیون بسکتبال، مسابقات بسکتبال بانوان ایران قرعه‌کشی شد. در این نشست مسئولان فدراسیون بسکتبال از حضور قطعی 10 تیم خبر دادند و سایر تیم‌ها به صورت مشروط در جدول بازی‌ها قرار گرفتند.

با توجه به حاشیه‌های نشست امروز می‌توان قرعه‌کشی مسابقات بسکتبال بانوان را به «پایان باز» تعبیر کرد که ممکن است هر روز تا یکم آبان ماه، زمان شروع مسابقات، بر تعداد تیم‌ها اضافه شود.

در نشست امروز ابتداد فریده شجاعی نایب رئیس زنان فدراسیون بسکتبال گفت شاید مسابقات امسال با یک ساعت تأخیر از شبکۀ تلویزیونی جام ‌جم پخش شود.

چنانچه این کار صورت پذیرد به نظر می‌رسد یکی از عمده‌ترین مشکلات بسکتبال بانوان تا اندازه‌ای برطرف شود که وجود حامیان مالی است. معمولاً اسپانسرها در جاهایی که دیده شوند، بیشتر ورود می‌کنند.

همچنین قرار شد مسابقات در دو تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی و حکیمیه، به صورت نیمه‌متمرکز برگزار شود.

فدراسیون بسکتبال بازی‌ها را در دو گروه و در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار خواهد کرد.

یکی از حاشیه‌های نشست امروز، بحثی بود که به دنبال تأکید مسئولان فدراسیون در موارد مالی بین آنان و نمایندگان برخی تیم‌ها به وجود آمد.

ملاک فدراسیون بسکتبال برای حضور تیم‌ها در مسابقات، تسویه حساب با این فدراسیون است و تا امروز 10 تیمی که پول پارسال را تسویه و مبلغ ورودی امسال را واریز کردند، واجد شرایط حضور در مسابقات تشخیص داده شدند.

بر اساس اعلام فدراسیون تاکنون حضور تیم‌های شورا و شهرداری قزوین، نامی‌نو اصفهان، نفت آبادان، شهرداری گرگان، بهمن تهران، گاز تهران، کنکو (شکلّی)، مولتی کافه مشهد ، نارسینا و مهرام تهران در مسابقات بانوان قطعی شده است.

حضور تیم‌های سیمان مشهد، پاز تهران، آسمان سترگ سپهرداد و خانه بسکتبال مشهد به همراه یک تیم از بندرعباس مشروط اعلام شده است.

گروه‌بندی تیم‌ها:

گروه A: بهمن تهران، نامی‌نو اصفهان، گاز، مهرام ، سینام مشهد، پاز و نارسینا تهران

گروه B: شهرگرگان، پالایش نفت آبادان، مولتی کافه مشهد، شورا و شهرداری قزوین، آسمان سترگ سپهرداد تهران، کنکو تهران و خانه بسکتبال هرمزگان

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال ایران را در بخش بالای سبد، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید