آقای صالحی‌امیری شما نباید از بسکتبال حرفی بزنی چون اطلاع نداری

آقای صالحی‌امیری شما نباید از بسکتبال حرفی بزنی چون اطلاع نداری

رئیس کمیته ملی المپیک گفته؛
«بسکتبال مردان در مسیری قرار گرفته که در آینده جز مدعیان المپیک خواهد بود». منابع

سایت خانه بسکتبال ایران – افشین رضاپور : صحبتی که نمی‌دانم چه اسمی باید برایش گذاشت اما بدون کارشناسی و بدون توجه به فضای حاکم بر ورزش و بسکتبال ایران است.

این حرف‌های صالحی‌امیری نه فقط بی‌اطلاعی او را نشان می‌دهد بلکه ثابت می‌کند در ورزش ما مشاوران مسلط در رشته‌های مختلف ورزشی در کنار مسئولان غیرورزشی حضور ندارند یا اگر دارند نان به نرخ روز خورند و حکایت همان پادشاه و بادمجان است.

صالحی‌امیری امروز در حضور بازیکنان خارجی لیگ بسکتبال زنان از دورنمای مدعی شدن بسکتبال مردان ایران در المپیک گفت.

یکی از نکات جالب این نشست صحبت‌های مهین فرهادی‌زاد معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان بود که گفت: « مربیان و ورزشکاران مختلفی داریم (زنان) که در کشورهای دیگر فعالیت دارند».

نعیمه ظفر یکی از بانوانی است که به دلیل فشارهای فدراسیون بسکتبال، به قطر رفت و مدتی است در آنجا مربیگری می‌کند. معلوم نیست روی صحبت فرهادی‌زاد با چه کسانی است. این یک مورد را ما می‌دانیم که در وطن خودش از بس اذیتش کردند، رفت.

صالحی‌امیری در حالی از بسکتبال المپیک صحبت می‌کند که طی سه سال گذشته، بسکتبال با ضرباتی که از سوی یک مدیریت ناکارآمد و ضعیف و ناتوان بر پیکره‌ی این ورزش وارد شد، در چند ماه آینده نای ایستادن نخواهد داشت.

در سه سال گذشته، تمامی تیم‌های پایه‌ای ایران در آسیا از مکان‌های اول و دوم به ششم و هفتم سقوط کردند.

او با بیان اینکه «حمایت از والیبال و بسکتبال فارغ از بحث قهرمانی است»، به از بین رفتن حس تعلق‌پذیری و مشارکت در بسکتبال اشاره نمی‌کند که چگونه سوءمدیریت شدید در این ورزش جامعه‌ی بسکتبال را از هم پاشیده است.

او سهمیه‌ی المپیک را به این فدراسیون و لابد کارنامه‌ی دوران مدیریت خودش در کمیته ملی المپیک منتسب می‌داند در حالی که به غیر از اتفاقات نتایج جام جهانی 2019 که مثل معجزه رخ داد، این تیم ملی در پایان دوران سطح نتیجه‌گیری مطلوب از کمی بیش از یک دهه تا امروز قرار دارد و صعود ملی‌پوشان به المپیک نه دست این فدراسیون بوده و نه این سیستم حاکم بر ورزش که جنبه‌ی تبلیغاتی دارد و رئیس کمیته‌ی المپیک‌اش از جریانات در بسکتبال بی اطلاع است.

One thought on “آقای صالحی‌امیری شما نباید از بسکتبال حرفی بزنی چون اطلاع نداری

  1. یحیی تقوی کیش میگوید:

    باسلام بنده هم صحبتهای ایشان راتایید میکنم، فدراسیون دونفره بسکتبال از ابتدا هم برنامه ای نداشت حتی برگزاری لیگ بسکتبال ،سال گذشته تادیدن گرگان درصدر جدول هست وحتمال قهرمانیش زیاد است ، درزمان سفیدی وضعیت کرونا لیگ راتعطیل کردن ولی الان درصورتیکه دروضعیت قرمز ونارنجی هستیم لیگ رادارند باعجله وبزن دررویی برگزار میکنن.(البته برای بسکتبال گرگان متاسفم که دوباره توی لیگ شرکت کرد)مشخص نیست هدف آنها از برگزاری این لیگ چیست. بازیکنان ملی درمسابقات لیگ به آمادگی بدنی ودر اردو به هماهنگی تیمی می رسند ودر پنجره سوم گذشته هم چوب عدم برگزاری اردو را خوردیم و بازی را به کشور جنگ زده سوریه باختیم.درانتخابی المپیک هم قضا وقدر دست به دست هم دادند تا ایران صعود کرد.تیمهای لیگ برتر از خودشان هزینه کنند وبازیکنان راآماده کنن وبه تیم ملی تحویل دهند بعد چه چه وبه بهش باشه برای آقایون. کجای قانون گفته که یک فرد باید مدیر تمامی رده های تیمهای ملی باشد و با تمامی این تیمها به خارج از کشور سفر کند مگر قطع رجال است؟خداآخر وعاقبت این بسکتبال رابه خیر کند.والسلام

دیدگاهتان را بنویسید