5 لحظه فراموش نشدنی بسکتبال در المپیک

5 لحظه فراموش نشدنی بسکتبال در المپیک

سایت خانه بسکتبال ایران؛ گرد و غبار در بسکتبال المپیک فرو نشست جایی که پیچ و خم‌های زیادی داشت.

ما هرگز درخشش کوین دورانت را در زمان بحرانی فراموش نخواهیم کرد، زمانی که او با عملکرد خود در پیروزی‌های آمریکا مقابل اسپانیا، استرالیا و فرانسه خود را به عنوان بهترین بازیکن المپیک ایالات متحده در تمام دوران نشان داد.

ما نبوغ لوکا دانچیچ را به طور دائمی در بانک‌ حافظه خود ثبت خواهیم کرد.

در بسکتبال المپیک توکیو، هر بازی داستان خاص خود را داشت. اما نمایشنامه‌ها یا رویدادهایی که تا ابد به خاطر می‌آوریم چه خواهند بود؟

به نظر ما، این 5 لحظه فراموش نشدنی هستند.

1– تشویق مداوم لوئیس اسکولا

آیا تا به حال در بسکتبال بین‌المللی، لحظه‌ای سخت‌تر از آنچه در آخرین دقیقه پیروزی استرالیا بر آرژانتین اتفاق افتاده، رخ داده است؟

سرجیو هرناندز، سرمربی آرژانتین، وقتی به سمت نیمکت می‌رفت، به نظر می‌رسید که جهان متوقف شده است. همه در سوپر آرنا سایتاما توجه خود را به اسکولا معطوف کردند. ایستادند و کف زدند.

هم احترام گذاشتند و هم به نمادی که آخرین دقایق خود را به عنوان بازیکن تیم ملی ثبت کرده بود، عشق نشان دادند.

2– نمایش جیسون تیتوم

در پیروزی ایالات متحده آمریکا بر اسپانیا، تیتوم در نیمه دوم تلاش سرخیو رودریگز را از چارچوب خارج کرد. آنها در عرض چند ثانیه به 15 امتیاز برتری رسیدند.

3– دورانت مقابل استرالیا

کوین دورانت با بیرون آمدن از تایم اوت و در حالی که استرالیا با برتری 41 بر 26 خود بازی را دنبال می‌کرد، بلافاصله بازی 17 – 4 ساخت. آمریکا در نیمه دوم برای پیروزی قاطع، استرالیا را کنار زد.

4– بتمن برای نجات

نیکولاس باتوم – که همیشه به خاطر استعداد دفاعی خود بسیار مورد توجه قرار می‌گرفت – اسلوونی در حال آماده شدن برای بازی‌ نهایی را ناکام گذاشت و فرانسه با پیروزی 90 – 89 به فینال رفت.

5– بالأخره استرالیا به سکو رسید

استرالیا پس از اشتباههای متعدد در سابقه طولانی حضور خود در بازی‌های المپیک و جام جهانی بسکتبال، اسلوونی را در بازی مدال برنز شکست داد و به سکو رسید. با اطمینان، اندرو گز، لوک لانگلی و بسیاری دیگر از ستارگان سابق بسکتبال استرالیا به آنچه که این تیم بومرز در توکیو توانست انجام دهد افتخار می‌کنند.

فیبا

دیدگاهتان را بنویسید