ابراز نگرانی امپراتور ژاپن نسبت به برگزاری المپیک توکیو

ابراز نگرانی امپراتور ژاپن نسبت به برگزاری المپیک توکیو

در حالی که کمتر از یک ماه دیگر تا آغاز بازی‌های المپیک تابستانی «توکیو ۲۰۲۰» در این شهر آغاز می‌شود، بحران کرونا همچنان در این کشور ادامه دارد.

سایت خانه بسکتبال ایران؛ به نقل از شبکه خبری «فاکس»، رئیس کاخ سلطنتی ژاپن پنجشنبه گفت که امپراتور ژاپن نگران بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو است که در میانه همه‌گیری ویروس کرونا در این‌ کشور برگزار می‌شود.

با آماده شدن این کشور برای میزبانی این رقابت‌ها، در هفته‌های آینده هزاران ورزشکار، مقام، حامی مالی، و اعضای رسانه‌ای وارد ژاپن می‌شوند.

یوشیده سوگا، نخست وزیر ژاپن، اخیرا برخی محدودیت‌های مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا در توکیو را کاهش داد، ولی مقامات بهداشتی می‌گویند که عفونت‌ها در حال بازگشت است.

ورود تیم‌ المپیک اوگاندا به ژاپن، این نگرانی‌ها را افزایش داد، چون نتیجه آزمایش کووید-۱۹ دو نفر از ورزشکاران آن کشور مثبت شد.

ورزشکاران اوگاندایی برای انجام تمرینات خود به ایزومیسانو می‌رفتند.

به گفته مقامات ژاپنی، اعضای این تیم در هتلی در اوزاکا در قرنطینه هستند.

ابراز نگرانی امپراتور ژاپن نسبت به برگزاری المپیک توکیو

یوشیکو نیشیمورا، یکی از مقامات ارشد کاخ سلطنتی ژاپن، می‌گوید که امپراتور به شدت نگران وضعیت کنونی بیماری کووید-۱۹ در این‌ کشور است.

او در ادامه افزود که «در حالی که صدای ناراحتی مردم‌ شنیده می‌شود، من معتقدم‌ که امپراتور نگران است که برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک، ممکن‌ است منجر به گسترش عفونت‌ها شود.»

این مقام ارشد سلطنتی از برگزارکنندگان خواست که «همه اقدامات لازم را برای مقابله با ویروس کرونا انجام دهند تا این رقابت‌ها که امپراتور حامی افتخاری آن‌ است، منجر به گسترش بیماری نشود.»

ناروهیتو، امپراتور ۶۱ ساله ژاپن، شخصیتی محبوب و نمادین است و قدرت سیاسی ندارد.

او دوشنبه با اشاره به بازی‌های المپیک، خواستار توجه و همکاری عمومی برای رعایت نکات ایمنی و بهداشتی شد.

امپراتور ژاپن در جریان یک‌ کنفرانس خبری گفت که برای غلبه بر این چالش، برای همه، در داخل و خارج ژاپن مهم است که قلب‌های خود را به هم نزدیک کنند و همکاری داشته باشند.

بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با یک سال تأخیر برگزار می‌شود.

بر اساس آمار موجود، در این دوران بیش از ۷۹۱ هزارنفر در ژاپن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد نزدیک به پانزده هزار نفر جان سپرده‌اند.

به گفته شهرداری توکیو، سه شنبه ۴۳۵ مورد جدید در این شهر گزارش شده است که نسبت به هفته قبل صد نفر بیشتر است.

این در حالی است که برای نخستین بار در این کشور، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ژاپن به زیر ۹۰۰ نفر رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید