ضرورت‌ها و نیازهای «فصل خارج از مسابقات»در بسکتبال

ضرورت‌ها و نیازهای «فصل خارج از مسابقات»در بسکتبال

مهمترین و پراهمیت‌ترین دوره زمانی برای یک بازیکن حرفه‌ای بسکتبال زمان خارج ازفصل (off season) است.

اهمیت off season به اندازه‌ای است که بازیکنان برنامه ریزی زندگی ورزشی فصل آینده خود را بر اساس آن انجام می‌دهند و ‌اولویت اول آنهاست به طوری‌ که بازیکنان NBA قید بزرگترین رویداد ورزشی دنیا که المپیک است را فقط و فقط به خاطر برنامه تمرینی خارج از فصل خود می‌زنند.

بسیاری از ستاره‌های NBA برای برطرف کردن نقطه ضعف‌ها، افزایش مهارت‌های فردی، رسیدگی به مصدومیت‌ها و … در off season در المپیک شرکت نمی‌کنند (داناوان میچل، بن سیمنز، کلی تامسون، استف کری، کریس پاول و …).

بازیکنان NBA بر خلاف اسم گول زننده این دوره که فصل استراحت است، مهمترین و پرفشارترین دوره‌ی تمرینی را با مربیان فردی برنامه ریزی می‌کنند.

فصل خارج از مسابقات Off season در NBA به قدری جدی و‌ پراهمیت است که تعداد مربیانی که در این دوره مشغول فعالیت هستند از طول فصل مسابقات بیشتر است. نقش مربیان تمرین دهنده‌ی فردی به طور چمشگیری در این دوره پررنگ و مهم است.

باشگاهها هم در این فرایند به صورت فعال شرکت می‌کنند.

آنها در فصل خارج از مسابقات تمام امکانات و ساختارهای سخت افزاری و نرم افزاری را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند.

فصل خارج از مسابقات برای شما به عنوان بازیکنی حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای شاغل در هر لیگی، طلایی‌ترین و‌کلیدی‌ترین زمان برای ارتقای مهارت‌های فردی و رفع ضعف مهارتی است.

اگر می‌خواهید به بازیکن بهتری برای فصل آینده تبدیل شوید این اتفاق از طریق تمرینات خارج از فصل برای شما می‌افتد.

در ایران مربیان باید:

اهمیت فصل خارج از مسابقات را برای بازیکنان خود به خوبی شرح دهند و ذهن آنها را برای برنامه ریزی و تمرینات سخت این دوره آماده کنند.

نویسنده مهمان:

سیدعلی فرحانی خرمشهر

دیدگاهتان را بنویسید