NBA چه زمانی برمی‌گردد؟ لیگ با 72 بازی

NBA چه زمانی برمی‌گردد؟ لیگ با 72 بازی

ممکن است NBA زودتر از حد انتظار برگردد. بعد از احتمال شروع بازی‌ها در دسامبر توسط آدام سیلور، تاریخ شروع فصل 2021 – 2020،  از 22 دسامبر (2 دی) اعلام شده است. لیگ همچنین به دنبال اجرای یک فصل 72 بازی (به جای 82 بازی استاندارد) است.

به گزارش خانه بسکتبال ایران، آدام سیلور، رئیس اتحادیۀ ملی بسکتبال آمریکا پایان پذیرفتن NBA تا قبل از بازی‌های المپیک 2021 را فرصتی برای آماده‌سازی تیم ملی بسکتبال آمریکا در این دوره از بازی‌ها قلمداد کرد.

سیلور که ماه پیش میهمان ‌CNN بود بین تاریخ اوائل یا اواخر دسامبر برای شروع NBA در فصل جدید تردید داشت.

«من همچنان اعتقاد دارم که بهتر است ماه ژانویه وارد شویم. هدف ما برای فصل آینده این است که یک فصل استاندارد با 82 بازی و پلی‌آف داشته باشیم. با هواداران در سالن».

یک فصل معمول NBA با 82 بازی، به طور منظم تقریباً شش ماه به طول می‌انجامد و پس از آن پلی‌آف هم هست. شروع رقابت‌ها در ژانویه می‌تواند به معنای پایان فصل عادی در ژوئن یا جولای (خرداد و تیر) باشد، و بازی‌های پلی‌آف در آگوست یا سپتامبر(مرداد و شهریور) به پایان برسد.

زمان برگزاری المپیک اول مرداد است. چهار مرحله انتخابی المپیک باقی‌مانده است و کشورهای مختلف که در NBA بازیکن دارند، می‌خواهند با تمام توان در این بازی‌ها برای کسب سهمیه المپیک به میدان بروند. این می‌تواند برنامه‌های المپیک را بسیار تحت تأثیر قرار دهد.

سیلور می‌گوید: «بازیکنان بزرگ زیادی وجود دارند و ممکن است در مقابل سناریویی قرار بگیریم که 15 بازیکن برتر NBA در المپیک شرکت نکنند. برای سایر بازیکنان هم برنامه‌ریزی باید کرد».

فهرست ایالات متحده برای بازی‌های المپیک توکیو 12 بازیکن خواهد بود. 34 بازیکن دیگر نیز در بازی‌های المپیک 2016 ریو در کشورهای دیگر حضور داشتند.

همچنین چندین مربی NBA قصد دارند در المپیک توکیو یا در مقدماتی مربیگری کنند: گرگ پاپاویچ از سن‌آنتونیو مربی بسکتبال ایالات متحده خواهد شد و استیوکر گلدن استیت و لوید پیرس از آتلانتا به او کمک خواهند کرد. مایک براون، مربیگری نیجریه را انجام خواهد داد. سرجیو اسکاریولو دستیار تورنتو، مربی اسپانیا است و نیک نرس سرمربی رپتورز، کانادا را در مقدماتی هدایت می‌کند.

«این شرایط بسیار منحصر به فرد و غیرمعمول است و من فکر می‌کنم همانطور که برای جنبش المپیک غیرمعمول بوده که یک سال بازی‌هایش را عقب بیندازد، برای ما نیز هست. ما فقط باید راهی پیدا کنیم تا ملاحظات این دو رقابت‌ها را با هم ترکیب کنیم».

ایالات متحده، نیجریه، استرالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، فرانسه و ژاپن (میزبان)، قبلاً به مسابقات بسکتبال مردان المپیک راه یافتند.

دیدگاهتان را بنویسید