ماراتن در فصل کوتاه شده NBA / جیمز و دانچیچ در صدر شانس‌هایMVP

Screenshot 247

تعقیب و گریز جدید برای ربودن عنوان MVP فصل جاری NBA شروع شده است.

سایت خانه بسکتبال ایران – برای برگزیدن بهترین بازیکن فصل منظم NBA از لبران جیمز آغاز می‌‌کنیم. به نظر می‌رسد او با دارا بودن چهار عنوان MVP، یک بار دیگر بتواند این عنوان را تکرار کند. این یک تئوری است که در آغاز فصل جدید منطقی می‌نماید.

او حاضر به کنار گذاشتن موقعیت خود نیست. بنابراین وقتی بسیاری شانس لوکا دانچیچ را در سومین فصل حضورش برای MVP امسال بالا می‌دانند، لبران جیمز برای گرفتن این عنوان در هجدهمین دورۀ حضورش در NBA بسیار مصمم و ثابت قدم است.

این تصویری کامل از یک جدال بین نفرات قدیمی و جدید است که رقابت در طول فصل کوتاه شده NBA با  72 بازی در فصل عادی را تعریف می‌کند.

1- لبران جیمز

جیمز با لیکرز و بعد از  درخشش در آخرین جایزۀ خود یعنیFinals MVP  شروع می‌کند. دانچیچ، پاول جورج و جوئل امبید به همراه استفن کری و جیانیس آنتتوکونمپو (برندۀ دو فصل پیاپی گذشته) در این گروه قرار می‌گیرند.

اوایل فصلی است که قبلاً تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است. در این مسیر بدون شک پیچ و خم‌هایی وجود خواهد داشت.

یک درام معمولی که با فصل جدید همراه است به علاوه مسائل منحصر به فرد در یک شرایط بی سابقه که همه باید در 2021 – 2020 با آن روبرو شوند.

هر بازی ممکن است چهرۀ جدیدی را به تعقیب کنندگان جایزۀ MVP معرفی کند اما اطمینان از چهره‌های آشنا این گروه به رهبری جیمز، کری، آنتتوکونمپو و البته شامل کوین دورنت، جیمز هاردن، راسل وستبروک و دریک رز هم می‌شود.

این مطلب را هم مطالعه کنید؛  میزبانان پنجرۀ سوم کاپ آسیا مشخص شدند / برای این بسکتبال چند پنجره کم است

در میان این تعداد، لبران جیمز در 36 سالگی همچنان استانداردی را برای بردن جایزه در این فصل برای خود تنظیم کرده است.

 2 – لوکا دانچیچ

دانچیچ  از دالاس ماوریکس در بازی‌هایش زرادخانه دارد و مدام در حال انفجار است! با میانگین 27 امتیاز و 9 ریباند.

او همچنان برای افزودن به توانایی‌ها، ثابت قدم است.

paul george
3- پاول جورج

جورج از لس‌آنجلس کلیپرز با 24.6 امتیاز و 6.5 ریباند، پس از پایان حباب اورلاندو در مسیر مستحکم کلیپرز قرار دارد. او قول داد تا در این فصل و تاکنون بسیار خوب و با اندیشۀ تلافی برگردد. کوای لنارد همچنان بزرگترین نام و بهترین بازیکن کلیپرز است، اما جورج،  نقش کاتالیزور را برای این تیم دارد.

967hb crop c0 5 0 5 500x373 75
4 –  جوئل امبید

امبید با فیلادلفیا این استعداد را دارد که برای کسب MVP به طور مداوم رقابت کند.

داک ریورز، سرمربی سابق لس آنجلس کلیپرز، هدایت  فیلادلفیا سونی سیکسرز را عهده‌دار است و امبید با 24.6 امتیاز و 11.8 ریباند در هر بازی، امیدوار است.

5994714 817
5 – استفان کری

از تیم جنگجویان گلدن استیت با آمار 29.6 امتیاز و رکورد خیره کننده‌اش با 62 امتیاز مقابل پورتلند. دارندۀ دو عنوان MVP، در تیمی که با دوران قهرمانی‌ خود فاصله دارد، استف کری همچنان یک شوتر /  گلزن خطرناک است.

5 نفر بعدی

6: جیانیس آنتتوکونمپو از میلواکی باکس

7: نیکولا یوکیچ از دنور ناگتس

8: دومانتاس سابونیس از ایندیانا یا جیسون تیتوم از بوستون

9: دیمین لیلارد از پورتلند

10: دوین بوکر فینیکس

و 5 نفر بیشتر؛

بردلی بیل (واشنگتن ویزاردز)، جیلن براون (بوستون سلتیکس)، آنتونی دیویس ( لس‌آنجلس لیکرز)، جیمز هاردن (هوستون راکتس) و کایری اروینگ (بروکلین نتس).

این مطلب را هم مطالعه کنید؛  جعفریان: تست تیم بسکتبال صومعه سرا منفی بود اما گفتند بازی را برگزار نکنم / صومعه ‌سرا: چرا تست تیم آتشی را نشان نمی‌دهید؟

قسمت‌هایی از مطلب سکو اسمیت، گزارشگر باسابقه NBA و تحلیلگر تلویزیون NBA به فارسی ترجمه شده است.

 

مطالب بیشتر در مورد لیگ بسکتبال NBA در این قسمت مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *