یک مهمانی با حضور مخالفان آیدین مقیمی در ایران اینترنشنال / کلاف سردرگم یک برنامه با موضوع انتخابات بسکتبال

یک مهمانی با حضور مخالفان آیدین مقیمی در ایران اینترنشنال / کلاف سردرگم یک برنامه با موضوع انتخابات بسکتبال

تلویزیون ایران اینترنشنال در برنامه چند چند این هفته خود به موضوع انتخابات بسکتبال پرداخت. برنامه‌ای با عنوان «کلاف سردرگم ریاست در فدراسیون بسکتبال ایران» اما در پایان صحبت‌های مهمانان حضوری و تصویری در زمان 45 دقیقه‌ای، آنچه از صحبت‌های آشنایان دور ونزدیک حاضر در این برنامه برداشت شد، نه تنها کلاف سردرگم انتخابات را نگشود بلکه بینندگان تلویزیونی را با کلاف سردرگم یک برنامه تلویزیونی روبرو ساخت.

این برنامه به دلیل تعدد مهمانان و ترکیب ناهمگون به لحاظ تأخر و تقدم  حضور مهمانان در بسکتبال و دوری برخی آنان از فضای واقعی بسکتبال ایران، تصویری گُنگ و نامفهوم از کلیت فضای کنونی بسکتبال ایران آن هم با محوریت انتخابات بسکتبال ارائه داد.

یک گفت و گوی رسانه‌ای برآمده از تبادل اندیشه‌هاست همین‌طور افراد برای روشن شدن و کمک کردن به شناخت موضوع، دیدگاههای خود را بیان می‌کنند. در یک گفت و گوی تلویزیونی افراد باید به موضوع برنامه بپردازند و تحلیل درستی از مسأله مورد بحث داشته باشند آن هم به گونه‌ای روشنگرایانه در صورتی که این برنامه سیر فکری مشخصی را دنبال نمی‌کرد و لاجرم نتیجه‌ای هم مبتنی از سئوال و پاسخ‌ها برداشت نشد.

برنامه‌سازان «چند چند» در برنامه امشب هدف از گفت و گو در مورد انتخابات بسکتبال را گم کردند بنابراین نباید از مهمانان انتظار داشته باشیم چارچوب اصلی محتوای گفت و گو را تعیین کنند. محتوای برنامه با تعیین هدف برنامه و در نظر گرفتن سرفصل‌های برنامه پیش می‌رود آن هم با در نظر گرفتن جمیع جهات و تحقیق در زمینه‌های مختلف بسکتبال. در حالی که گردانندگان برنامه در گردآوری اطلاعات و مواد برنامه نامؤفق بودند. این نکته از سردرگمی مجری چه در بیرون از استودیو با بخش‌های تولیدی و چه داخل استودیو با مهمانان تصویری به صورت زنده نمایان بود. از همین رو مسائل شخصی، با چاشنی تاریخ و تا حدی موارد فنی بسکتبال درهم‌تنیده شد به جز مباحث مدیریتی که قاعدتاً باید در موضوع انتخابات بسکتبال و ریاست در فدراسیون بسکتبال به این مباحث توجه صورت می‌گرفت.

نکته قابل توجه برنامه امشب «چند چند»، معرفی آیدین مقیمی و همکاری رسمی وی با تلویزیون ایران اینترنشنال بود. مقیمی گزارشگر تلویزیون مدتی در روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان، سپس روابط عمومی فدراسیون تیراندازی مشغول به کار شد. وی به عنوان مشاور رسانه‌ای رامین احمدی‌طباطبایی با رئیس فدراسیون بسکتبال همکاری کرد. مقیمی با سبک گزارشگری NBA در ایران مشهور شد. به نظر می‌رسد گردانندگان برنامه امشب چند چند صرفاً جهت معرفی آیدین مقیمی از این شبکه تلویزیونی یک مهمانی در حضور مخالفانش به راه انداختند.

افشین رضاپور

دیدگاهتان را بنویسید