محمود مشحون؛ رئیس یا مدیر بسکتبال؟

محمود مشحون؛ رئیس یا مدیر بسکتبال؟

رادیو تصویری سایت خانه بسکتبال ایران تقدیم می‌کند
محمود مشحون؛ رئیس یا مدیر بسکتبال؟

در گفت و گوی ویژه الهام نجفی با افشین رضاپور

کارشناس و نویسنده بسکتبال

زمانی که مأموریت‌ها، اهداف و مسیرهای تحقق آن‌ها مشخص باشد، شاهد حرکتی سیستماتیک ( در تعریف ورزش ایران نه به مثابه‌ی حرکت سیستمی در کشورهای توسعه یافته) خواهیم بود که این حرکت‌ها را ما در بسکتبال دهه‌ی ۸۰ شاهد بودیم. بعد از شرایط مدیریتی که زمینه‌ی کار پایه‌ای را در سال‌های پایانی ۷۰ محکم کرد، تغییرات دامنه‌دار بسکتبال ایران به لحاظ رشد کمی – کیفی، شکل گرفت که در نهایت به «تجمیع نخبگان» و عناوین متعدد بسکتبال ایران در آسیا انجامید… اما چرا پس از گذشت چند سال، حرکت‌ها متوقف ماند، رشد تدریجی از بین رفت و بسکتبال دچار مسائل و چالش‌های متعددی در سطح مدیریتی شد که به جای رشد متوازن، فقط به مثابه‌ی یک تیم ملی دیده شد و مفتون مدال باقی ماند؟

در بسکتبال؛ نگاه مدیریتی حاکم شد یا رییس؟ توسعه‌ی زیرساخت‌ها یا تجهییز و تعمیر داشته‌های موجود انجام گرفت؟ توسعه‌ی استراتژیک لیگ‌ها، مباحث مربوط به بازاریابی بسکتبال، رشد یا تقویت بنیه‌ی رسانه‌های جمعی در بهتر دیده شدن بسکتبال، و…

 

مباحث گوناگون دیگر که در این گفت و گو سعی شده است با توجه به زمان برنامه و حوصله‌ی بینندگان، درباره‌ی آنها صحبت شود. بی‌شک این مباحث نیازمند وقت کافی‌ست با نقطه‌ نظر افراد مؤافق و مخالف که سایت خانه بسکتبال ایران هر دو طیف را به گفت و گوهای بعدی حتی در قالب مناظره دعوت می‌کند.

برنامه‌های تصویری رادیو بسکتبال

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید