شگفتی در مهارت فردی بسکتبال/به نام ماداگاسکار

شگفتی در مهارت فردی بسکتبال/به نام ماداگاسکار

کارکرد نمایش مهارت‌های فردی در بین ناشناخته‌ها، تیم‌های آسیایی و آفریقایی در مسابقات مهارت‌های فردی نوجوانان پسر زیر 15 سال؛ 14 جایگاه دور مقدماتی را به خود اختصاص دادند.

تیم‌های کامرون، مصر، گینه، ماداگاسکار، مراکش و تونس از مسابقات مقدماتی آفریقا صعود کردند، در حالی که استرالیا، چین، ایران، اردن، لبنان، مغولستان، نیوزلند و سوریه از آسیا.

در آفریقا ماداگاسکار با 110 امتیاز برابر  آنگولا بهترین نتیجه را ثبت کرد و شگفتی آفرید تا کارکرد مهارت‌های فردی توسط کشورهای ناشناخته در بسکتبال دنیا بیشتر نمایان شود.

مغولستان بهترین امتیازات مقدماتی آسیا را با 111 امتیاز تحت تأثیر قرار داد.

8 تیم دیگر از مسابقات مقدماتی آمریکا معرفی می‌شوند که پس فردا آغاز خواهد شد. مقدماتی اروپا هم بین روزهای 22 تا 26 اردیبهشت 10 تیم دیگر این دوره را معرفی خواهد کرد.

در پایان مرحله مقدماتی 32 تیم معرفی خواهند شد که در مراحل دیگر به رقابت‌های مهارت‌های فردی به صورت آنلاین ادامه خواهند داد.

همچنین در بخش دختران، چین بهترین تیم با 110 امتیاز است.

به گزارش فیبا، در بخش دختران کشتی‌های آفریقایی و آسیایی در چالش مهارت‌های فردی پهلو گرفت.

در FIBA U15 2021، حضور کامرون، مصر، ماداگاسکار، مراکش، تونس و اوگاندا از طریق مقدماتی آفریقا و استرالیا، چین، ایران، عراق، لبنان، مغولستان، نیوزیلند و سوریه از مقدماتی آسیا تأیید شد و به مرحله بعد صعود کردند.

مرحله بعد 32 تیمی است.

تونس در یک دیدار قاطع با مراکش با کسب 129 امتیاز بهترین امتیاز از پنج روز گذشته را به دست آورد.

چین با عبور از گروه خود بهترین تیم با امتیاز 110 بود.

مسابقات دختران مانند پسران در آمریکا برای تعیین 8 تیم و در اروپا برای مشخص شدن 10 تیم دیگر، همزمان با تاریخ برگزاری پسران به صورت آنلاين با حضور نمايندگان فيبا (به ترتیب 15 و 22 اردیبهشت) برگزار خواهد شد.

 

در قسمت مجله خانه بسکتبال ایران و دسته تایم اوت مطالب بیشتری در مورد بسکتبال جهان بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید