انتقادات از بازی‌های یکطرفه بالا گرفت / برخی نتایج در حد فاجعه است

انتقادات از بازی‌های یکطرفه بالا گرفت / برخی نتایج در حد فاجعه است

انتقادات به بسکتبال باشگاههای ایران بیشتر شده است. بازی‌های یکطرفه انتظارات اهل فن را برآورده نکرد و همچنان شاهد فاصلۀ امتیازی تیم‌ها در بسیاری از دیدارها هستیم.

فصل جدید مسابقات بسکتبال باشگاههای ایران از ۱۵ آبان به صورت متمرکز با 16 تیم در سالن آزادی تهران آغاز شد.

بر خلاف ادوار قبلی در این دوره فدراسیون بسکتبال با کمی‌نگری، تعداد تیم‌ها را افزایش داد که شکل ناهمگون و ناموزون تیم‌ها در روزهای اخیر دردسرساز شده است.

این مسابقات به عنوان بالاترین سطح بازی‌های بسکتبال ایران در حال حاضر فاقد کیفیت لازم است و تیم‌های متوسط روبه پایین با اختلاف امتیازی فراوان به حریفان می‌بازند تا جایی که یک دیدار با 69 امتیاز اختلاف به پایان رسید!

امروز خبرگزاری فارس در گزارشی به این موضوع اشاره کرد و نوشت نتایجی که به دست آمده اصلاً در شأن مسابقات باشگاههای ایران نبوده و برخی تیم‌هایی که در بالاترین سطح بسکتبال ایران حضور پیدا کرده‌اند، شاید در لیگ دسته اول به زور در میانه جدول جای بگیرند!

این خبرگزاری، بازی‌هایی با فاصلۀ ۴۰ یا ۵۰ امتیازی را فاجعۀ مسابقات بسکتبال باشگاههایی می‌داند که عنوان «برتر» را یدک می‌کشد.

در ادامۀ این رقابت‌ها، امروز در انتظار یک بازی خوب بودیم که تیم آویژه صنعت پارسا مشهد با نیرویی نابرابر به نسبت حریف خود شهرداری گرگان تن به شکست با اختلاف 23 امتیازی داد.

دیروز شهرداری گرگان با 20 امتیاز بر اکسون و آویژه صنعت با 39 امتیاز اختلاف بر خانه بسکتبال خوزستان پیروز شدند که باز هم فاصلۀ بین تیم‌ها در بازی‌های یکطرفه را نشان می‌دهد.

انتقادات از بازی‌های یکطرفه بالا گرفت / برخی نتایج در حد فاجعه است

دست‌ خالی سرجان مقابل اشتهای شهرداری

بازی شهرداری گرگان با تعداد بازیکنان شاخص، ملی و خارجی، برتری ویژۀ این تیم به نسبت سایر حریفان در مسابقات بسکتبال باشگاههای ایران است.

همۀ برتری عددی تیم شهرداری هم کنار بگذاریم، بازی فردی پری پتی به تنهایی گره‌گشاست که در کنار ویژگی‌های تنوع بازی با تعداد زیاد بازیکن، چهرۀ شهرداری را دگرگون کرده است.

امروز شهرداری با آویژه صنعت پارسا مشهد بازی کرد و این تیم را 97 بر 74 برد.

تیم مشهدی با وجود تغییر یک یار خارجی و اضافه شدن ایمان زندی اما هنوز مشکل یک گردانندۀ تمام عیار دارد.

جایی که با حضور پتی، نقطۀ برتری شهرداری بود یا دقایقی که سینا واحدی بازی کرد باز هم برتری در بازیسازی و گلزنی با شهرداری بود.

چرخش متناوب پوینت‌گاردهای تیم مشهدی با افخمی، سیدی و شیخی دنبال شد و به نظر شیخی مقابل تیم فصل گذشتۀ خود انگیزه‌های بیشتری داشت.

نبود بازیکنان هم‌سطح روی نیمکت سرجان ایوانوویچ، دست این مربی صرب تیم مشهدی را برای دقایق طولانی خالی گذاشت هر چند او بعد از باخت 34 بر 18 در وقت اول، در کوارتر دوم توانست 21 بر 15 برتری تیمش را بر حریف دیکته کند اما مشکل اصلی تیم در نداشتن نیروی هم‌سنگ، در کوارتر چهارم نمایان شد.

آویژه صنعت با یک یار بلند قامت در زیر سبد بازی را به برتری عددی تیم گرگانی با ریاعی، و دقایقی که ماراویچ به دلیل خطاهای شخصی در کوارتر سوم روی نیمکت نشست، به بوستانیان واگذار کرد.

در سایر موقعیت‌های گلزنی برای تیم شهرداری پراشتها، ضدحملات این تیم با جمشیدی یا سه‌امتیازی‌های رضایی‌فر کارساز بودند.

برخی از این ضد حملات از توپ‌های لو داده توسط بازیکنان حریف شکل ‌گرفت و بر اختلاف امتیازات اضافه کرد.

جمشیدی 21 امتیاز، پری پتی 14 امتیاز، رضایی‌فر 26 امتیاز (8 از 8 پرتاب آزاد)

مایک رستم‌پور 10 امتیاز و سینا واحدی 10 امتیاز (شهرداری).

ماراویچ 15 امتیاز، زندی 10 امتیاز، پانجاویچ 11 امتیاز و فروتن 11 امتیاز(آویژه صنعت).

برد پرزحمت اکسون در دوئل کورین با دوول

تیم‌های بسکتبال اکسون و خانه بسکتبال خوزستان از تیم‌های میانه‌ و قعرنشین در جدول با نتیجه‌ای نزدیک به دیدار خود پایان دادند که سهم اکسون برتری با حساب 74 بر 66 بود.

بسکتبال باشگاههای ایران در یکی از دوئل‌های بازیکنان آمریکایی بین دو تیم، این بار شاهد دوئل کورین هنری (22 امتیاز) و راجر دووِل (24 امتیاز) بود. هر دو بازیکن بیشترین تعداد امتیاز را به دست آوردند.

مرادخانی 16 و کاشانی با 10 امتیاز در تیم اکسون و علی دورقی 14 امتیاز و آرش ثابتی 13 امتیاز در تیم خانه بسکتبال خوزستان از دیگر امتیازآوران این مسابقه بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید