لیگ و تیم ملی بسکتبال / یکسری از تیم‌ها منتظر خارجی‌ها هستند

لیگ و تیم ملی بسکتبال / یکسری از تیم‌ها منتظر خارجی‌ها هستند

صحبت‌ها بر سر این است که شروع مسابقات بسکتبال باشگاههای ایران از یک طرف و همزمانی با مسابقات تیم ملی در کاپ آسیا از سویی دیگر، آیا مشکلاتی را برای تیم‌های باشگاهی و ملی به وجود خواهد آورد؟

باشگاهها از 15 آبان بازی می‌کنند. تیم ملی از 8 آذر. اما 15 روز قبل‌تر وارد اردو می‌شود.

تیم‌های باشگاهی بعد از یک دوره بازی، 20 روز به تعطیلات می‌روند در حالی که برخی معتقدند فدراسیون بسکتبال باید بعد از مسابقات پنجره دوم کاپ آسیا در قطر، مسابقات باشگاهها را آغاز می‌کرد. این روش، تمرینات تیم‌ها و بازیکنان را مختل می‌سازد.

محمدرضا اسلامی سرمربی تیم شهرداری قزوین به ایسنا می‌گوید: «یکسری تیم‌ها چون خارجی‌های آن‌ها نیامده‌اند صلاح می‌بینند که لیگ تعطیل باشد تا نفراتشان اضافه شود. اگر از قبل برنامه ریزی می‌شد و شروع لیگ را برای بعد از این تاریخ می‌گذاشتند بهتر بود، اما الان شرایطی است که همکاری همه باشگاه‌ها را می‌خواهد و ما هم همین کار را می‌کنیم چون تیم ملی برای ما مهم است».

البته بحث تداخل زمانی تنها یک بخش از نکات قابل بحث شروع اردوهای تیم‌ ملی و تصمیمات فدراسیون است. با توجه به اینکه از اواخر سال گذشته اکثر رشته‌های ورزشی از جمله بسکتبال به دلیل شیوع ویروس‌ کرونا تعطیل بوده‌اند، باید دید که کادرفنی تیم ملی با چه معیاری نفرات مد نظر خود را برای حضور در اردو انتخاب می‌کند؟

سوالی که با توجه به سکوت سرمربی تیم ملی بی‌جواب مانده است. البته به نظر می‌رسد که دعوت از آخرین لیست تیم ملی محتمل‌ترین تصمیم کادرفنی برای انتخاب اردونشینان است.

مسعود قاسمی سرپرست تیم ملی بسکتبال ایران نیز در این‌ مورد اظهار کرد:« با توجه به شرایط خاص موجود پیکره تیم تغییر نمی‌کند و تقریبا نفرات اصلی مشخص هستند. فکر نمی‌کنم انتخاب بازیکنان ملی‌پوش کار سختی باشد، اما باز هم همه چیز بررسی خواهد شد. با شرایط ویژه‌ رو به ‌رو هستیم و مسلما منطقی است تیمی که سالیان سال آن‌ را می‌شناسیم را حفظ کنیم».

دیدگاهتان را بنویسید