اندر احوالات تیم بسکتبال شهرداری گرگان

اندر احوالات تیم بسکتبال شهرداری گرگان

بنا بر تصمیم مسئولین شهرداری، تیم بسکتبال بانوان شهرداری گرگان امسال تیم ندارد. این خبر که چند روزی‌ست منتشر، و مهلت قانونی که فدراسیون داده، تمام شده، برای خیلی‌ها چندان جدی نمی‌نماید زیرا هر لحظه ممکن است تصمیم جدید مبنی بر ادامه‌ی تیمداری بانوان گرفته شود. این از ویژگی‌های بسکتبال گرگان است که دلش به پشتوانه‌‌ی «هوادار» و مطالبات عمومی از بسکتبال شهر قرص است.

اگر چه شهرداری آب پاکی را روی دست تیم و هوادار ریخته اما تلاش‌ برای بازگرداندن تیم ادامه دارد. شاید به شکل متفاوت.

بسان سایر انحلال‌ها و کناره‌گیری تیم‌ها از لیگ برتر بسکتبال؛ بی‌پولی، نخستین عاملی‌ست که اینجور وقت‌ها به سراغش می‌رویم اما آنگونه که اطرافیان می‌گویند مشکل پول نیست. برای اثبات این موضوع تیم مردان را مثال می‌زنند که چند ۱۰ میلیارد تومان بودجه دارد اما چرا بانوان نه؟

پیش از این هم دیده بودیم برندهایی مثل مهرام و کاله، در زمینه‌ی بانوان فعال نیستند اگر چه بحث در خصوص گرگان بنا به دلیلی که آوردم با بقیه‌ی جاها فرق دارد.

در گیرودار مسائل مالی، اقتصاد بسکتبال بانوان در قیاس با مردان، نباید صدقه‌ای دیده شود. این نگاه درست نیست حالا چون مردان چند ده میلیارد پول دارند سه چهار تومنش هم بدهند به زنان!!
تبعیض سرمایه همیشه در بخش بانوان وجود دارد اما نباید پولی را که قرار است به جیب بانوان برود به شکل صدقه مطالبه کرد.

اقتصاد بسکتبال بانوان تعریف مستقل از مردان دارد. کمتر هم شد، باشد، عوض آن، ته مانده‌ی جای دیگر و صدقه دادن نیست. از همان اول هم باید در اتاق شیشه‌ای قابل رؤیت اعلام شود. این هدف با این مقدار سرمایه.

بانوان شهرداری گرگان چند سالی‌ست تیم دارند اما وقتی از جانب بلدیه خبر ِ انصراف آمد برای ما سئوال شد؛ چرا امسال نه؟

موارد مشابه با مهرام یا شیمیدر داشتیم که نایب قهرمان و قهرمان لیگ برتر شدند اما فصل بعد کنار کشیدند.
همچنین تیروژ حیات کردستان، قهرمان فصل پیش که به شکلی دیگر رفت.

شهرداری با چالش‌های مالی و اعتباری، در بخش بسکتبال دست و دلبازی خود را ثابت کرده است و به نظر نمی‌آید دلیل انصراف مالی باشد. حتی به عقیده‌ی من در همین اثنا که همه درباره انصراف تیم بانوان صحبت می‌کنند، باز هم مثل دفعات گذشته در قبال مشکلات این چنینی، عده‌ای دیگر به کمک همین شهرداری به دنبال حامی مالی جدید می‌گردند. از راه جدید.

دیدگاهتان را بنویسید