لتونی بخت صعود از انتخابی بسکتبال سه نفره است / قهرمان ریگا با پدر افسانه‌ای

لتونی بخت صعود از انتخابی بسکتبال سه نفره است / قهرمان ریگا با پدر افسانه‌ای

کارلیس لاسمانیس از یک «پدر افسانه‌ای» الهام گرفته است.

سایت خانه بسکتبال ایران – مدت‌ها پیش از تبدیل شدن به «بتمن» FIBA ​​3×3، لاسمانیس مسیر قهرمانی‌های خود را از ابرقهرمان زندگی‌اش جستجو کرد. او در آلیکانته، همزمان با تمرینات آمادگی، روزهای با پدر افسانه‌ای را در تمرینات ذهنی مرور می‌کند.

پدر ستاره ریگا  Ugis Lasmanisدر مسابقات المپیک 1992 بارسلونا و آتلانتا 1996 یک قهرمان قایقرانی کشورش بود که اکنون پسرش یک افسانه ورزشی در لتونی است.

داستان‌های معروف پدر، او را برای تبدیل شدن به یک قهرمان مصمم کرد.
«او داستان‌های زیادی را برای من تعریف کرد. قبل از یک مسابقه در المپیک، او آسیب دیدگی سخت و نیاز به عمل جراحی داشت با این حال برای المپیک جنگید، که بسیار شگفت انگیز بود. او همیشه داستان‌هایی در مورد  شدت تمرینات و نحوه آماده سازی بدن خود برای من تعریف می‌کرد».

گلزن 2 متری و مهارنشدنی لتونی در مسابقات مقدماتی المپیک FIBA ​​3×3 در گراتس اتریش بین روزهای 5 تا 10 خرداد به میدان خواهد رفت.
لتونی یکی از بخت‌های سه بلیت المپیک توکیو است.

در آلیکانته_اسپانیا، تیم در یک آپارتمان با هم اقامت دارند.
«خوب است که ما با هم باشیم. ما همدیگر را دوست داریم».

آسیب دیدگی این بازیکن 27 ساله از قسمت پا، در اراده‌اش برای تمرینات پرفشار خللی وارد نکرده است:
«فشار وجود خواهد داشت و وقتی رویدادی نزدیک‌تر می‌شود می‌توانید آن را بیشتر و بیشتر احساس کنید. وقفه‌ای یک ساله ذهنیتم را خراب کرد اما در تور جهانی دوباره متمرکز شدم».

با یک خواهر ورزشکار که شانس المپیکی شدن در دوومیدانی و در مواد پرش‌ها دارد، خانواده لاسمانیس چیزی شبیه حق امتیاز المپیک لتونی دارد.
«آینده درخشانی در انتظار اوست (خواهرش). من می‌دانم که اگر وارد المپیک شوم تمام خانواده من واقعاً افتخار خواهند کرد، زیرا المپیکی بودن برای ما به مثابه این خواهد بود که قبلاً پدر در آنجا چه کار ویژه‌ای انجام داده است».

لاسمانیس در حالی که برای بزرگترین لحظه زندگی حرفه‌ای خود آماده می‌شود، به طور عالمانه‌ای برای مشاوره به پدرش مراجعه می‌کند.

او به من گفت:« قبل از المپیک باید خیلی کار کنی. با ذهنی روشن به آنجا برو».

«شما باید آماده باشید…».

فیبا

دیدگاهتان را بنویسید