کاله و مهرام؛ سازنده در بسکتبال با «نگاه ملی» / مدیرانی کاردان برای فرزندان ایران

کاله و مهرام؛ سازنده در بسکتبال با «نگاه ملی» / مدیرانی کاردان برای فرزندان ایران

یک سال دیگر را پشت سر گذاشتیم و در روزهای پایانی 1400 باید یادی کنیم از زحمتکشان و دلسوزان بی‌ادعا در بسکتبال ایران.

در بسکتبال مدیران علاقه‌مند زیادی داریم اما مدیران کاله و مهرام را باید به طور جداگانه نام برد و از آنان قدردانی کرد. مدیرانی با تعاریف شاخص‌های مدیریتی که در حوزه‌های مختلف از جمله ورزش؛ علم با عمل را درهم‌آمیخته و به درستی معنا کرده‌اند.

کاله و مهرام؛ سازنده در بسکتبال با «نگاه ملی» / مدیرانی کاردان برای فرزندان ایران

بهمن سلیمانی مدیر عامل باشگاه کاله و امیرمحمد گنجی مالک مهرام با توانایی ایجاد تغییر در روش تیمداری، سال‌هاست در بسکتبال نگرش متفاوتی دارند. اگر رشد و پیشرفت ورزش در هر کشوری را در سه عامل «دولت، بخش خصوصی و جامعه مدنی» بدانیم، بخش خصوصی در ایران با تمامی کژکارکردی‌هایی که از ورزش دولتی تحمیل می‌شود، راه خودش را پیدا کرده و با نگاهی ملی در تلاش برای ایجاد تغییرات است.

باشگاه کاله که از حمایت‌های غلامعلی سلیمانی (مدیر عامل شرکت کاله) برخوردار است به اتفاق باشگاه مهرام (در آغاز شکل‌گیری با حمایت‌های زنده‌یاد گنجی پدر) در وانفسای اوضاع اقتصادی، تغییرات معناداری در بسکتبال پایه ایجاد کرده‌اند. نمی‌شود گفت انتقاداتی به آنها وارد نیست اما یقین داریم در سرمایه‌گذاری پایدار دو باشگاه، فعالیت‌های گسترده‌ای در استعدادیابی و آموزش به عنوان مهم‌ترین مؤلفه «بسکتبال پایه» صورت گرفته است.

کاله در مازندران، فرزندان ایران را پرورش می‌دهد و مهرام در یکی از نقاط محروم اطراف تهران، نگرش نو با فرهنگ غنی بسکتبال ایجاد کرده است. تیم‌های بسکتبال جوانان 2022 و 2024 ایران تحت حمایت و راهبری این دو باشگاه است. از تجهییز و توسعه‌ی زیرساختی گرفته تا مراحل «شناخت، هدایت و حمایت» بسکتبالیست‌های جوان، زیر نظر این دو باشگاه است.

کاله و مهرام؛ سازنده در بسکتبال با «نگاه ملی» / مدیرانی کاردان برای فرزندان ایران

این حمایت‌ها ورای ساختار باشگاهی کاله و مهرام صورت می‌گیرد. در کنار کار پایه‌ای از طریق آکادمی‌ها و حمایت از تیم‌های رده‌های سنی ملی موسوم به «کاله – ملی» و «مهرام – ملی»، هر دو باشگاه در سطح قهرمانی تیم دارند. مهرام یکی از پرافتخارترین تیم‌های تاریخ بسکتبال باشگاههای ایران و آسیاست و کاله موقعیت‌ خود را در عرضه‌ی بازیکن از معدن استعداد بسکتبال تثبیت کرده است.

فعالیت‌ مدیران مهرام و کاله همیشه برای بسکتبال ارزشمند است. مأموریت و اهداف آنان در ایجاد انگیزش برای نوجوانان و جوانان، راه‌حل‌های ابتكاری در وانفسای اقتصادی و میزان توانایی حل مسائل در هزارتوی مشکلات ورزش دولتی و … از مهمترین مؤلفه‌ها و شاخص‌های مدیریتی آنان با ایجاد و اشاعه فرهنگ بسکتبال و نگرش نو در بسکتبال پایه، همچنین بسکتبال قهرمانی است.

دیدگاهتان را بنویسید