دوئل‌های دیدنی در یک بازی / بسکتبال کاپ آسیا و ایران و اردن که در اوج هستند

دوئل‌های دیدنی در یک بازی / بسکتبال کاپ آسیا و ایران و اردن که در اوج هستند

شاهین‌های اردن در جاکارتا با شوت لحظه آخری فردی ابراهیم به جمع 8 تیم صعود کردند. آنها از قدیمی‌ترین تیم‌های کاپ آسیا بشمار می‌آیند و در سال‌های 2009 و 2011 در اوج بودند.

بسکتبال کاپ آسیا 2022، یک بار دیگر امکان ملاقات ایران و اردن را خلق کرد. ایران برای شناسایی حریف خود در یک چهارم نهایی مسابقات اندونزی از بازی تا ثانیه پایانی چشم برنداشت تا اینکه شوت «فردی ابراهیم» پیروزی اردن مقابل چین تایپه را امضا کرد.

اردن در سال‌های اخیر بدون تغییر در پنجره‌های کاپ آسیا و جام جهانی بازی کرد. آنها حتی سقوط هم داشتند اما جزو 8 تیم برتر آسیا هستند.

این نهمین حضور اردنی‌ها در بسکتبال کاپ آسیاست. اردن تیم پرنوسانی است که در پنجره‌های فیبا یک بار به عربستان و لبنان باختند اما فراموش نکنیم آنها در پنجره دوم، لبنان را شکست داده بودند.

بهترین عنوان آنها در تاریخ کاپ آسیا به سال 2011 بازمی‌گردد که یک مربی کلاس بالا، تب بالدوین، روی نیمکت اردن نشست و با یک تیم پر ستاره مسیر نایب قهرمانی را هموار کرد. دو سال پیش از این مقام، آنها برنز کاپ آسیا را از مسابقات 2009 به خانه برده بودند.

آنچه در مورد اردن پیش از بازی با ایران می‌توان گفت اینکه آنها بعد از یک برد دراماتیک با ریتم خوبی می‌آیند. این تیم نیز بسان برخی ادوار حضور اردنی‌ها در کاپ آسیا در اوج است.

دوئل‌های دیدنی در یک بازی / بسکتبال کاپ آسیا و ایران و اردن که در اوج هستند

در این تیم زید عباس مثل حامد حدادی اولین بازی خود را در کاپ آسیا در سال 2005 انجام داد. این بازیکن 38 ساله برای پنجره‌های جام جهانی به تیم ملی برگشت و هم‌اکنون در کاپ آسیاست.
او به اتفاق فردی ابراهیم، ​​دار تاکر، امین ابوحواس، زید عباس و احمد الدوایری بهترین‌های اردن بشمار می‌آیند.

دیروز دار تاکر با 36 امتیاز و 9 ریباند رهبری اردن را مقابل چین تایپه برعهده داشت. ابراهیم که در مرحله گروهی دیدارهای جام جهانی از اندازه‌ واقعی خود دور بود دیروز با شوت لحظه آخر؛ خودش و اردن را در شرایط خوبی قرار داد. این بازیکن 25 ساله از سال 2019 در تیم مردان حضور دارد.

دوئل‌های ایران – اردن با بازیکنان مختلف شکل می‌گیرد. حامد حدادی و ارسلان کاظمی به جا مانده از بازیکنان تیم ملی 2011 هستند که زید عباس در آن سال بازیکن اردن بود. الدوایری بازیکن مؤثری در منطقه رنگی است اما باید دید مقابل حدادی چه می‌کند. ابراهیم و تاکر در مقابل یخچالی و جمشیدی دوئل‌های بعدی این بازی است.

درست است که اردن بعد از برد دراماتیک مقابل چین تایپه یا روحیه خوبی مقابل ایران قرار می‌گیرد اما تیم ملی بسکتبال نیز با بازیکنان باتجربه‌اش از یک برد با اقتدار مقابل ژاپن برمی‌گردد و درصدد ادامه شکوه خود در سی‌امین دوره کاپ آسیاست.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید