تیم بسکتبال کوچین ملی 2021 / این تیم برای چه مسابقاتی آماده می‌شود؟

تیم بسکتبال کوچین ملی 2021 / این تیم برای چه مسابقاتی آماده می‌شود؟

پرسش‌هایی زیادی از ما می‌شود که چرا تیم جوانان 2020 را کوچین ملی 2021 می‌نویسیم. این سوال هم مطرح است که این تیم برای چه مسابقاتی آماده می‌شود؟

سایت خانه بسکتبال ایران: تیم بسکتبال جوانان ایران که تحت حمایت باشگاه کاله قرار دارد از حدود 6 سال پیش شروع به فعالیت کرد.

به روند استعدادیابی، آموزش، مربیان و نام تیم‌هایی که در این سال‌ها تغییر کرد کاری نداریم چون هر کدام از این مباحث، در نوبۀ خود بحث جداگانه‌ای می‌طلبد.

اما چرا تیم کوچین ملی 2021؟

کوچین از شرکت‌های زیرمجموعۀ کاله است.

قرار بود تیم جوانان ایران در رقابت‌های 2020 جوانان آسیا شرکت کند که این بازی‌ها به خاطر کرونا برگزار نشده است و احتمال اینکه در سال 2021 هم برگزار شود، ضعیف است.

چنانچه فیباآسیا نتواند این مسابقات را برای انتخاب چهار نماینده در مسابقات جهانی برگزار کند، ممکن است سرنوشت تیم نوجوانان ایران در خصوص تیم جوانان تکرار شود.

مسابقات نوجوانان آسیا در اسفند و فروردین گذشته به دلیل کرونا برگزار نشد و فیبا تصمیم گرفت تیم‌ها را از طریق رنکینگ انتخاب کند که با وجود رنکینگ پایین‌تر ایران، تیم نوجوانان برگزیده نشد هر چند با وجود اعلام تاریخ برگزاری رقابت‌های نوجوانان جهان، این بازی‌ها برگزار نشد.

به نظر می‌رسد چنانچه آسیا نتواند مسابقات جوانان، انتخابی جهانی را برگزار کند فیبا همین شیوه را در خصوص جوانان بکار بگیرد. یعنی انتخاب تیم‌ها بر اساس رنکینگ جهانی.

در این صورت شانس جوانان بسکتبال ایران کم است چون استرالیا، چین، کره جنوبی، نیوزلند و ژاپن بالاتر از ایران در رتبه‌بندی فیبا قرار گرفته‌اند.

در حال حاضر تیم کوچین ملی 2021 در مسابقات بسکتبال باشگاههای ایران بازی می‌کند اما هنوز سرنوشت این تیم که بالأخره کی و کجا و در چه سطح آسیایی با جهانی بازی خواهد کرد یا نه، مشخص نیست.

 

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال ایران را در بخش بالای سبد، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید