رفتار عجیب فدراسیون بسکتبال در قبال دختران جوان / آتنا جعفرزاده به اردوی تیم زیر 18 ساله‌ها دعوت شد

رفتار عجیب فدراسیون بسکتبال در قبال دختران جوان / آتنا جعفرزاده به اردوی تیم زیر 18 ساله‌ها دعوت شد

رفتار دوگانه و عجیب فدراسیون بسکتبال در دعوت از بازیکن تیم زیر 18 ساله‌های دختر ایران باعث حیرت و تعجب خیلی‌ها شد.

تیم بسکتبال زیر 18 ساله‌های دختر ایران خود را برای مسابقه‌های جوانان آسیا (دسته دو) که 4 تیر امسال در شنژن چین برگزار می‌شود، آماده می‌کند. تمرینات این تیم زیر نظر النی کاپوچیانی، سرمربی یونانی بسکتبال بانوان ایران ادامه دارد با این حال، حواشی مربوط به این تیم در روزهای گذشته سر و صدا کرده است.

یکی از این حاشیه‌ها خط خوردن نام آتنا جعفرزاده به همراه زهراسادات بازوبندی است. اولی، بازیکن اصفهانی که فصل گذشته برای ذوب آهن در لیگ برتر بانوان به میدان رفت و دومی، بازیکن تیم بینالودخودرو نیشابور. به گفته‌ی خیلی‌ها این دو، از برترین‌های فصل شدند. نام آنان قبل از حضور النی در اردو، توسط سایر اعضای کادر فنی از فهرست اردونشینان حذف شد. النی کاپوچیانی چند روز پیش به ایران آمد و تمرینات را زیر نظر گرفت.

روز گذشته و به دنبال حواشی پیرامون خط خوردن آتنا، شنیدیم که فدراسیون بسکتبال یک بار دیگر از این بازیکن دعوت کرد تا مستقیم زیر نظر النی کاپوچیانی تمرین کند.

اما چرا حذف یک بازیکن تا این حد حاشیه داشت؟

آتنا جعفرزاده از دو سال پیش با وجود سن کمتر به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شده بود. دو سال پیش ندا عسگرنیا این بازیکن را به اردوی تیم ملی دعوت کرده بود. اردیبهشت سال گذشته نیز نام آتنا در فهرست دعوت شدگان به اردوی تیم ملی با سرمربیگری النی کاپوچیانی قرار داشت! با وجود این امسال آتنا از تیم رده‌ی سنی خودش (زیر 18 سال) خط خورد!

آیا دعوت شدن آتنا جعفرزاده به اردوی بزرگسالان ایراد داشت؟ چرا امسال زود حذف شد؟

برخی معتقدند رفتارهای دو گانه فدراسیون بسکتبال از توزیع تصمیم‌گیری در تیم‌ها سرچشمه می‌گیرد. به این معنا که افراد مختلفی خارج از حیطه‌ی مربیگری، برای تیم‌های ملی تصمیم می‌گیرند و این فقط مختص تیم دختران زیر 18 ساله نیست.

اگرچه آتنا جعفرزاده در پی واکنش‌هایی که طی این چند روز صورت گرفت دوباره دعوت شد تا این بار خودِ النی وضعیت آمادگی این بازیکن را بررسی و نظر نهایی را اعلام کند اما این سطح از آشفتگی و دوگانگی در قبال بازیکنان (به خصوص جوانان) در اردوهای ملی جای سئوال و ابهام دارد.

فراموش نکنیم امثال جعفرزاده‌ها با کمتر از 18 سال سن، شاید ظرفیت و توان روحی – روانی رفتارهای دوگانه در قبال خود را نداشته باشند زیرا در ابتدای مسیر ورزش قهرمانی و حرفه‌ای خود قرار دارند. تجریه‌های تلخ نظیر آنچه ظرف روزهای اخیر برای آتنا اتفاق افتاد، به روحیه و انگیزه‌شان آسیب می‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید