ایران میزبان ناکام در بسکتبال جوانان آسیا / کره جنوبی تا آخرین لحظه آخرین بلیت جام جهانی ایستاد

ایران میزبان ناکام در بسکتبال جوانان آسیا / کره جنوبی تا آخرین لحظه آخرین بلیت جام جهانی ایستاد

راهیابی به جام جهانی زیر 19 ساله‌های جهان فقط برای ایران پیچیده شد چون از بعد از قرعه‌کشی دور یک‌چهارم پایانی بسکتبال زیر 18 ساله‌های آسیا؛ صعود چین، لبنان و ژاپن قابل پیش بینی بود.

در پایان بازی ایران – کره؛ بلیت دبرسن مجارستان تحویل دیگر میهمان این دوره از مسابقات شد؛
کره.

قهرمان سال‌های 2008 و 2016 این بار در تهران ناکام ماند. هر دو سال ایران میزبان جوانان آسیا بود که ابتدا بلیت جام جهانی را رزرو می‌کرد و در پایان جام قهرمانی را بالای سر می‌برد.

دوره قبل مسابقات قهرمانی آسیا به خاطر همه‌گیری کووید – 19 برگزار نشده بود اما تیم‌ها طبق رنکینگ فیبا انتخاب شدند و با انصراف چین و نیوزلند ، تیم جوانان ایران مسافر رقابت‌های جهانی 2021 لتونی شد. این مسابقات بعد از سال 2017 حلقه اتصال بسکتبال ما با جهان شد.

در سال 2022 برای نخستین بار از میزبانی نتیجه نگرفتیم و تیم ما از جمعه برای عناوین پنجم تا هشتم بازی می‌کند.

نتایج یک‌چهارم

چین 88 – قطر 44
لبنان 99 – فیلیپین 83
ژاپن 76 – چین تایپه 60
کره 66 – ایران 65

بچه‌های ایران در میان بهت همگان شانه‌های‌شان را پایین انداختند و رفتند. در غیاب استرالیا و نیوزلند قهرمان و نایب قهرمان 2018، این نتیجه (حداقل صعود به جام جهانی) دور از انتظار بود اما ایران بسان همان سال که با حضور این دو تیم ششم شده بود امسال هم پنجم یا ششم است اما این بار بدون استرالیا و نیوزلند. با امتیاز میزبانی.

کره جنوبی تا آخرین لحظه بازی ایستاد تا آخرین بلیت جام جهانی را در تهران بگیرد. بعد از سال 2010 در 4 بازی مستقیم به آنها نباخته بودیم. تیمی با بازی فکورانه و منضبط در استفاده از 24 ثانیه. آنان پس از آنکه 19 امتیاز خود را از دست دادند با توپربایی در ثانیه‌های آخر دوباره توانستند میزبان بازی‌ها را مرعوب سرعت و نمایشی از سختکوشی توأم با جسارت در کار دفاعی خود کنند و نتیجه‌ای در سطح افسانه‌های جومونگ بسازند.

محمد امینی با 20 امتیاز و 13 ریباند و ماتیار احمدپور در این شکست 14 امتیاز و 6 پاس گل داشتند. محسن عسگری‌نیا با 13 امتیاز و 13 ریباند و کارایی 28 بهترین بازیکن در بین بازیکنان دو تیم بود.

کره از 7 بازیکنش استفاده کرد که 5 نفرشان امتیازات دو رقمی داشتند. لی چای هیونگ  با 16 امتیاز و کارایی 24.

ایران در ادامه بازی‌ها جمعه با قطر بازی می‌کند.

نیمه‌پایانی

چین – کره
ژاپن – لبنان

One thought on “ایران میزبان ناکام در بسکتبال جوانان آسیا / کره جنوبی تا آخرین لحظه آخرین بلیت جام جهانی ایستاد

  1. مهدی میگوید:

    با توجه به حذف تیم نوجوانان و جوانان مشخص شد که فدراسیون برنامه موفقی در استعداد یابی و پرورش آنها نداشته لذا با برنامه ریزی صحیح و بکارگیری مربیان با دانش خارجی جهت خروج از این رکود و شکست‌های پیاپی بای تلاش کند

دیدگاهتان را بنویسید