افزایش نگرانی‌ها با شیوع کرونا در بسکتبال / تیم ملی را قرنطینه کنید

تیم ملی بسکتبال 5 و 8 اسفند در پنجره دوم انتخابی جام جهانی میزبان قزاقستان و سوریه است با این وجود شیوع پیک جدید کرونا در بسکتبال باشگاههای ایران نگرانی‌هایی را به وجود آورده است.

این روزها رقابت‌های بسکتبال باشگاههای ایران از نظم برگزاری خود فاصله گرفته است که آن هم یک دلیل عمده دارد؛ کرونا.

با شیوع پیک ششم کرونا در سراسر ایران و افزایش تعداد شهرهای قرمز، بسیاری از بازیکنان بسکتبال نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند و دیدارهای تیم‌های باشگاهی آنان به تعویق افتاده است. در حال حاضر بازی‌های بیش از 10 تیم به دلیل ابتلای بازیکنان به کرونا عقب افتاده است.

با به تعویق افتادن این رقابت‌ها چند پرسش به وجود می‌آید:
اول آنکه دیدارهای معوقه قرار است چه زمانی برگزار شود؟

طبق برنامه‌ریزی فدراسیون، مسابقه‌های مرحله دوم باید تا پیش از برپایی اردوی تیم ملی (20 بهمن)، به پایان می‌رسید اما با شیوع کرونا و به تعویق افتادن رقابت‌ها، زمان پایان رقابت‌های مرحله دوم نامشخص است.
از 20 بهمن نیز بازی‌ها به دلیل آماده‌سازی تیم ملی به مدت 25 روز تعطیل می‌شود.

آیا کرونا بر روند آماده‌سازی اردوی تیم ملی تأثیر دارد؟
شیوع کرونا نگرانی‌هایی را برای اردونشینان به وجود خواهد آورد و حتی احتمال مبتلا شدن اعضای تیم ملی به کرونا وجود دارد.

چه باید کرد؟

سایت خانه بسکتبال ایران با بررسی اوضاع کرونایی و شرایط حساس تیم ملی در دو بازی آینده آن هم در کمتر از یک ماه آینده، پیشنهاد می‌کند فدراسیون بسکتبال مسابقه‌های مرحله دوم را تعطیل و اعضای تیم ملی بسکتبال را زودتر از تاریخ قبلی برگزاری اردو به قرنطینه ببرد. پنجره دوم انتخابی جام جهانی برای تیم ملی بسکتبال اهمیت دارد. همان گونه که در بازی دیروز تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق شاهد بودیم تعدادی از بازیکنان دو تیم به دلیل کرونا بازی نکردند. هر گونه سهل‌انگاری در این مورد و در صورت کرونایی شدن بازیکنان تیم ملی بسکتبال در دیدارهای پیش رو، مقابل قزاقستان و سوریه در تهران به مشکل برمی‌خوریم.

این مطلب را هم مطالعه کنید؛  مربی از رده خارج همه کاره بسکتبال ایران شد / فدراسیون به دنبال تحول با مربی موقت و مجانی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.