اصرار ایران برای درخواست میزبانی از بسکتبال جوانان آسیا / فرار از تکرار سرنوشت نوجوانان

بسکتبال جوانان آسیا

سایت خانه بسکتبال ایران : فدراسیون بسکتبال درصدد میزبانی از رقابت‌های بسکتبال جوانان آسیا و پیشنهاد شفاهی خود را به مسئولان فیبا آسیا اعلام کرده است.

با توجه به برگزار نشدن بازی‌های جوانان آسیا در سال 2020 به دلیل کرونا، فدراسیون بسکتبال مصمم به برگزاری این بازی‌ها در سال 2021، و پیش از مسابقات جهانی پسران زیر 19 سال است.

پیشنهاد میزبانی از سوی ایران، بنا به احتمال تصمیمات فیبا مبنی بر انتخاب تیم‌ها از قاره‌ها بدون بازی‌های انتخابی و بر اساس رنکینگ تیم‌ها داده شده است.

همانگونه که تیم نوجوانان ایران به دلیل رنک پایین‌تر به نسبت رقبای آسیایی نتوانست در جمع 4 تیم معرفی شود و در بین سهمیه‌های  جهانی قرار بگیرد. بازی‌هایی با وجود معرفی 16 تیم جهان اما به دلیل شیوع کرونا بدون سرانجام.

ایران برای فرار از تکرار سرنوشت نوجوانان این بار در ردۀ جوانان، به دنبال میزبانی و برگزاری رقابت‌هاست چون در رتبه‌بندی فیبا پایین‌تر از استرالیا، چین، کره‌ جنوبی، ژاپن و نیوزلند قرار داریم و اگر قرار بر انتخاب تیم‌ها از روی رنکینگ قاره‌ها باشد، ایران شانسی برای حضور در رقابت‌های جوانان جهان ندارد.

تیم بسکتبال جوانان ایران عصر امروز مؤفق به شکست دادن تیم آینده سازان شد. این بازی در گروه ب مسابقات بسکتبال باشگاههای ایران با نتیجه 85 بر 48 به پایان رسید. این تیم دیروز با نتیجه 70 به 58 مقابل شیمیدرقم تن به شکست داد.

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال ایران را در بخش بالای سبد، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید